Právě do sedmého týmu uplynulého ročníku slovenské nejvyšší soutěže Corgoň ligy má namířeno jedna z opor kladenského celku – Tomáš Strnad. „Kluby i já jsme na podmínkách dohodnuti. Dnes ještě musím na Slovensku absolvovat zdravotní testy. Pak už by nic nemělo bránit podepsání smlouvy,“ řekl Strnad, na kterého Kladno neuplatnilo opci (2008).


Defenzivní záložník SK možná bude úterní utkání sledovat z ochozů, protože se nedávno potýkal se střevní virózou a teď je v rekonvalescenci. „V úterý jsem si byl půlhodiny zaběhat a měl jsem toho plné zuby. V Bystrici ale o mé nemoci vědí,“ neobává se zdravotní prohlídky, jejíž předkolo předevčírem zkušebně absolovoval v Kladně.


Na středním Slovensku měli o Strnada zájem už v zimě. Ročník však dokončil v týmu nováčka Gambrinus ligy, jenž ho odmítl uvolnit, a vůbec toho nelituje. „Byla to nejlepší sezona v mé kariéře. Jsem rád, že jsem si zahrál první ligu a udrželi ji. Na Kladno nikdy nezapomenu,“ přiznal dlouhovlasý záložník, jenž úroveň slovenské nejvyšší soutěže v žádném případě nepodceňuje.


„Zprávy mám a myslím, že je u nás trošku nedoceněná. Jen abych nekoukal, jak to kolem mě frčí,“ dodal se smíchem hráč, jenž v Kladně strávil dvě sezony. A pokud by v SK přece jen pokračoval i v nadcházející, do prvního mistrovského utkání určitě nenastoupí. „Po červené kartě bych ještě jedno utkání stál,“ připomněl vyloučení v Brně.