Duel Slavia - Sparta skončil v novém Edenu 6:6, ale to nebylo absolutně podstatné.

„Takovou kulisu, jaká panovala, jsme asi nikdo nečekal, ale o to příjemnější pocity jsme měli. Hráči, vedení a lidé, kteří akci zajišťovali,“ usmál se čtyřicetiletý borec, který řadu let trénoval kladenskou mládež, ale nyní přechází do Dukly Praha, kde povede áčko mužů ve II. lize spolu s Lubošem Kozlem, dalším bývalým slávistou.

Vaše slavná generace se opět sešla, však také máte na co vzpomínat. Za všechno hovoří stříbrné medaile z ME v Anglii v šestadevadesátém.

Bylo to prima, všichni se bavili. Řekl bych, že i úroveň utkání byla poměrně vysoká. Mě tedy bolí nohy víc než po mistráku za Družec a třeba Radek Bejbl si natrhl sval. Běhalo se docela hodně a některé akce by určitě byly ozdobou i v první lize.

Komu šel fotbálek nejvíc? Šmícovi či Méďovi?

Určitě byli vidět hlavně kluci, co hrají dopředu. A ti, co donedávna ještě aktivně hráli, jako právě Vláďa Šmicer, Patrik Berger nebo Luboš Kozel, ten má pořád dobrý pohyb. My, co máme mírnou nadváhu, jsme přece jen trochu ztráceli.

Chystáte další podobné akce, když už tahle byla tolik úspěšná? Odvetu prý připravuje Pavel Nedvěd na Letné.

Je to tak, ale ještě předtím, asi už v červnu, by Pavel Kuka chtěl uspořádat trochu jiné utkání, v němž bychom nastoupili proti Slovákům. Myslím, že i tahle akce by mohla mít slušný ohlas.

Na hřišti to bylo dobré, ale činili jste se také na závěrečné rozlučce?

Byla očekávaná, takže se všichni mohli zdržet a také to mnozí udělali do ranních hodin. Ale odcházelo se po svých, přece jen už jsme starší a máme to v hlavách lépe utříděné (úsměv). Každopádně se hodně vzpomínalo, úplně na všechno.

Vy jste dlouho vedl kladenskou mládež, teď se ale stěhujete do Dukly, kde jste v první lize začínal jako hráč. Proč změna názoru, vždyť muže jste nikdy netoužil dělat?

To je pravda, spíše jsem chtěl zůstat u té mládeže. Ale v poslední době jsem se několikrát trochu zklamal, hlavně v mentalitě dnešních mladých hráčů. Abych pořád někoho přemlouval a přesvědčoval k perfektnímu přístup k fotbalu, to už mě přestávalo bavit. Do Dukly odcházím i proto, že tak jsou lidé v čele s Lubošem Kozlem, kterým věřím, že morálně jsou v úplném pořádku.

A co Kladno, to Vám nabídku nedalo? Vlastně teď budete ve druhé lize soupeři.

Těch nabídek bylo z kladenské strany několik, tehdy jsem měl jiné priorioty. Ale určitě na Kladno budu vzpomínat v dobrém a pokud bude šance, určitě mu rád pomohu.