Z Kladna se ho zúčastnilo patnáct borců už bez Michala Štefana, kterému se konečně povedlo postoupit do soutěží řízených ČMFS (divize, ČFL). Tam doplní trio Blažej, Hasíková, Ferenčíková.

V sobotu se do nymburského Sportovního areálu sjeli sudí kr přeboru, I. A třídy a také jedinci z I. B třídy, kteří jsou zařazeni na listinu Talent, v rámci mentorského programu. V neděli pak přijeli rozhodčí, kteří řídí soutěže I. B tříd.

Sobotní den byl poněkud více náročný. Ráno se odběhaly povinné FIFA testy (deset kol dlouhých 400 m, kde testované osoby běží 150 m na čas a 50 m jdou chůzí. Mezitím ti, co neběhali, psali testy z pravidel a obráceně. Následoval oběd a po naplnění bříšek začaly nekonečné přednášky v konferenčním sále. Nekonečné právě pro sobotní absolventy, protože počasí bylo opět „vydařené“ a při počtu sto padesáti lidí v jedné neklimatizované místnosti to bylo úmorné.

Rozhodčí se mohli maximálně ovívat papíry, ale ani to jim nepomáhalo. Přesto nikdo horkem nepadl a všichni seminář přežili ve zdraví.

Náplní přednášek bylo hlavně FIFA video s různými fotbalovými akcemi, ať už týkající se faulů, nebo přestupků a sudí pomocí diskuse vyhodnocovali situace. Po každém videu dostali správnou odpověď tak, jak ji FIFA zpracovala.

Slovo měl i exligový arbitr Karel Bohuněk, jenž se věnoval taktice řízení utkání.

Nedělní sezení neprovázelo sice kruté dusno, ale běžci byli promočení stejně, protože jim při kroužení na oválu pršelo. Přesto vše zvládli. Jako každý rok se našli jedinci, kteří neuspěli v některých požadavcích, proto byl pro ně vypsán už náhradní termín, a to 16. srpna.

Reprezentovali Kladensko:

Meho Berovič, Aleš Brejník, Lukáš Hájek, Martin Hlavnička (nově postoupil do I. A třídy), Michal Kalík, Ladislav Kudrna, Stanislav Laštovička, Martin Leška, Miroslav Nusl, Jakub Pejša, Tomáš Pejša, Jaroslav Říha, Tomáš Švagr a nováčci Michal Sobotka, Tomáš Svatý a Ondřej Dolenský.

Kamila JOGLOVÁ, Rudolf MUZIKA