Sedmnáctiletý útočník TJ Tuchlovice Michal Šulc za netradiční hattrick vyhrál čtvrtý jarní díl ankety o Fotbalový počin víkendu. Z 1496 vstupů do ankety si odnesl 134 hlasů.

„Nečekal jsem to. Já bych hlasoval pro Lhotu. Byl jsem se na ní podívat a opravdu hrála pěkně,“ prohlásil Šulc, jenž za první gól mezi seniory dal do placu lahvinku sektu.

„Udělal jsem to hned po utkání. Jako student sice nemám peněz nazbyt, ale zasponzoroval mě děda, kterého gól potěšil,.“ prohlásil se smíchem.

Bez osmi centimetrů dva metry vysokého borce na hřišti nepřehlédnete, v rámci dospívání se ale nijak zvlášť nemusel prát s přibývajícími centimetry. „Nečekal jsem, že se s tím tak dobře vyrovnám. Rychlost i obratnost mi zůstaly,“ pochvaloval si.

Michal je okolím považovaný za talent. Sám však dobře ví, že na oltář fotbalu toho moc neodevzdává. Na vině prý je škola, která zabere hodně času.

„Je pravda, že tomu nedávám tolik, kolik bych měl. Musím se polepšit, protože bych si rád zahrál i vyšší soutěž,“ přiznal všestranný sportovec, jemuž je po fotbalu nejbližší basketbal. Hraje také divizi futsalu za 1. DFK Slaný. Cizí mu není ani hokejka.