Letmý pohled na zápskou soupisku hovoří, že v kabině soupeře Kladna nejsou žádní fotbaloví učedníci. Už jméno gólmana Oldřicha Pařízka naznačuje, že v Zápech se mají hráči dobře.

Kope zde také bývalý záložník Kladna Filip Herda (je zraněný) a také současný futsalista Satanů Kladno Marek Chrobák. Ten přiznává, že utkání pro něj bude prestižní, a pokud nenastoupí v základu, rád by do naskočil do hry alespoň v jeho průběhu.

K současné druhé příčce uvedl, že Zápy měly dobrý los. Všechna tři domácí utkání vyhrály a také v České Lípě sahaly po bodu. „Teď je ještě předčasné něco hodnotit. Až tak po osmém kole se tabulka vykrystalizuje na lepší a horší týmy," mínil.

Od sobotního zápasu očekává boj, jemuž by prospěl rychlý gól. „Kladno jsou bojovníci, kterým velí  povinnost vyhrát. Ani my ale nechceme odjet s prázdnou."

Jedním z Kladenských, s nimiž se před utkáním pohecuje, je Jan Švambera, střelec první branky Kladna v letošní sezoně. 

„Při utkání neznám kamaráda. Rozhodně nebudu Máru šetřit. Když se na hřišti potkáme, má smůlu," prohlásil mladý a drzý záložník SK, jenž doufá, že vyhrají a nabídnou divákům i pěkný fotbal.

K tomu je ale potřeba odehrát zápas bez výkyvů, jež Kladno neustále provází. „Není to otázka kondice, je to spíš v našich hlavách. V kabině to často probíráme. Potřebovali bychom bodovat i venku, tam to je pro nás zakleté," řekl Švambera.

Trenéry Kladna – hlavní Daniel Drahokoupil dnes slaví padesátku, těší, že se jim konečně vyprazdňuje marodka. V současnosti na ní je pouze kapitán Hajník. Samek už bude připravený na střídačce, hrát může i další krajní bek Logojda, jenž si naposledy doma zlomil nos. Na kraji obrany ale zřejmě dostane příležitost Žižka z Bohemians. 1905.

Novinkou je konec působení Hofmana v kladenské kabině.