„Parádní fotbal jsme předváděli pouze prvních dvacet minut, a to samozřejmě na zisk bodů nestačilo," posteskl si vedoucí mužstva Slaného Milan Šúr a ocenil fantastický výkon gólmana soupeře Svobody, který měl největší zásluhu na překvapivém výsledku. Svému týmu pomohl i k dokonalé vendetě, poněvadž také na podzim byl ve vzájemném utkání úspěšnější hostující celek (2:0).

Brankář Velimi se chytil na začátku zápasu, kdy zmařil hlavičku Hořejšího, jenž neuspěl ani chvíli na to. V 10. minutě přece jen kapituloval. Zíma našel nabíhajícího Ahmeda, který dokázal skákavou střelou na zadní tyč otevřít skóre. Jeho třetí jarní zásah do černého ale nemohl stačit.

Po dalších deseti minutách bylo vyrovnáno. Sedláka dokázal na dvakrát překonat Ramšák. Gól byl pro domácí studenou sprchou, přesto do poločasu nechali Svobodu vyniknout po trestňáku Galbavý a vzápětí vyhořel ve velké šanci Hořejší.

Strážce velimské svatyně zářil i po přestávce, kdy vychytal Galbavého a poradil i s umístěnou, avšak málo razantní střelou Hořejšího.
Pohroma na domácí přišla deset minut před koncem. Hráč hostů přešel u brankové lajny přes dva bránící hráče, míč pak přišel k zcela volnému Hruškovi, který dokázal střelou z hranice pokutového území otočit skóre.

Vyrovnat mohl minutu před koncem Rada, jenže, jak také jinak, skvělý Svoboda dokázal míč vytěsnit nad břevno.