Sledoval jste vůbec tuhle anketu, v níž jste patřil k favoritům?

Abych pravdu řekl, nevěděl jsem o ničem. Teď jsem neměl přístup k internetu. Ale doma se určitě podívám.

Pro fanoušky jste podle ní nejlepším hráčem, to přece musí potěšit.

Tak to určitě. Vždycky vás zahřeje, když někdo ocení vaši práci, byť se vám kolikrát nedaří podle představ. Nicméně fotbal je kolektivním sportem a pro nás všechny existuje jediný úspěch – zachránit se v lize.

Hvězdou jste byl už loni, ale před začátkem sezony vás hodně přibrzdilo zranění a poté ještě jedno po utkání v Mladé Boleslavi.

Určitě to můj podzim ovlivnilo, jenže zranění k fotbalu patří. Já se musel dvakrát pokusit dostat do formy, což docela vyšlo, jenže vždycky to může být lepší.

Dal jste jediný z penalty, přitom vystřelit umíte.

To víte, že bych jich chtěl dát víc, kdo ne. Na nějaké jsem alespoň přihrál. V konečném důsledku je to ale fakt jedno, kdo gól dá, táhnout musíme všichni za jeden provaz.

Nejvíc s vámi bojoval o první místo Jaromír Šilhan. Překvapuje vás to?

Ani ne. Šilhy je právě střelcem, vlastně naším jediným. A kanonýři jsou ceněni hodně, zvlášť třeba tady v Kladně.

A koho byste postavil v anketě nejvýš vy sám?

Určitě Tomáše Strnada, kvůli množství černé práce, kterou odvádí, byť není kolikrát tak vidět, protože nedává tolik góly. Je to taková pracovitá včelička. Vysoko bych dal také Benyho (Vítězslav Beneš – poz. red.), který udělal na podzim neskutečný skok, a už zmíněného Šilhyho.

Naopak Ondřej Herzán, s nímž jste nastupoval uprostřed zálohy, má bod jediný. Proč myslíte?

Mě se s ním hrálo výborně, je to prostě fotbalista. Ale lidé třeba vědí, že tady byl pouze na skok a na jaře se s námi zachraňovat nebude. To výsledek mohlo ovlivnit.

Od začátku podzimní části už patříte SK Kladno. Dokončíte v jeho dresu sezonu, nebo se naskytly nějaké zajímavé nabídky.

Jestli je zájem, to je celkem jedno, když to není opravdu konkrétní. A já bych ani v půlce sezony odcházet nikam nechtěl. Raději bych v Kladně minimálně tuhle sezonu dokončil a podílel se pomocí na záchraně soutěže.

Finanční situace klubu však není růžová. Vnímáte alespoň to, že se přece jen zlepší díky pomoci města?

Určitě jsem to zaregistroval, s některými kluky jsem se už o tom bavil. Ale víc zjistím, až se sejdeme při přípravě všichni.