„Tak o kapitánovi nic nevím, to jste mě zaskočil. Ale podepsat zápis zvládnu. Dělal jsem to v dorostu a chvíli také ve druhé lize. Jenže tam to nebylo volbou. Trenér Pulpit přišel do kabiny a určil mě,“ vzpomíná s úsměvem na doby s páskou Szabo.


Ten zatím netuší, co od zítřejšího mače čekat, každopádně i on dobře ví, jak bude důležitý. „Na začátku jde všeobecně o hodně. Na Žižkově to bude hodně o terénu a ten může být zmrzlý,“ předpovídá a doplňuje, že jeho mužstvu to zase tak moc vadit nemusí. „Naším hlavním cílem bude neprohrát, i když bychom se rádi trefili a vyhráli. Každopádně zmrzlý nebo i bahnitý trávník napomáhají samozřejmě tomu, kdo nemusí tvořit,“ přiznává.


Na Žižkaperku pod vysílačem si zatím Szabo moc nezahrál, vzpomněl si pouze na jeden zápas v dresu pražských Bohemians. „A ten jsme prohráli dva tři. Doufám, že to bude teď lepší.“


Výborný středopolař, jež svými góly zachránil na podzim remízu v Mostě nebo domácí triumf nad Ostravou, upozornil také na největší hrozby ze strany domácí Viktorky. A neodpustil si malý rýpanec. „Největší nebezpečí tam hrozilo, ale ještě před tou korupční aférou,“ usmál se a vážněji dodal, že Pražané podobně jako Kladno sází na domácí prostředí. „Doma do toho jsou naplno, a to musíme i my. Když to sečtu s terénem, bude to o vůli, bojovnosti a nasazení. Speciální pozor bychom si měli dát na Švancaru. Je moc šikovný a umí rozhodovat zápasy,“ varuje.


S kvalitou kladenského kádru, v zimě oslabeného, nemá Szabo problém. „Podle papírových předpokladů jsme už sestoupili. Jenže hrát se bude na hřišti a tam se rozhodne. Co všichni ti odborníci věděli před začátkem podzimu třeba o Bořku Dočkalovi? Moc ne a tak to může být i s dalšími mladíky, kteří k nám přišli teď. My si musíme dát pozor na chyby, ty nás srážely na podzim i v přípravě. Když se jich vyvarujeme a nějaké góly vydřeme, můžeme být úspěšní. A klidně už na Žižkově,“ uzavřel Ondřej Szabo.