Podle Szaba bude hodně záležet na sportovní formě jednotlivých týmů, která se ale těžko předvídá. Do problémů se sice může dostat i Kladno, ale kapitán tomu nevěří. „Třeba se zrodí nový střelec, bude nám přát i štěstí. Jsem optimista.“

Že se Kladnu všeobecně vůbec nevěří, to je omletá píseň s falešnými tóny. Podle Szaba je to ovšem zapříčiněno i absencí vyhřívaného trávníku v Kladně. „Je to tak. Doma se nám dělaly body dobře, teď tady ale hrajeme jen dvanáctkrát, zatímco venku osmnáctkrát. Je třeba hrát na hřištích soupeřů odvážněji. Proto pokud nebudeme vozit body i z venku, těžko budeme úspěšní,“ míní třicetiletý tvůrce hry SK. Dodává, že jinak jsou spekulace médií pro SK spíš výhodou. „Tip neznamená výsledek, že?“ usmívá se.

Co se týče mužstva, moc se nezměnilo, ale jeden hodně důležitý článek odešel do Jablonce – stoper Pavel Drsek. „Byla to asi spíš souhra okolností, že tady hrál. Že zrovna končil v zahraničí a nic neměl. Ale že šel jinam, to chápu. Není mu pětatřicet, to už by se třeba usadil,“ neodsuzuje Szabo bývalého spolubojovníka, jenž podle něj vynikal ve více činnostech. „Skvělá hra hlavou, rozehrávka a hlavně dirigování týmu zezadu. Ono se řekne mluvení, ale ten dar každý nemá. V takovém podání, jak to umí Pavel, jsem to v kariéře snad nezažil,“ vysekl Szabo stoperovi poklonu.

Místo Drska dorazil mladý Peter Mráz a s ním i další posily – útočník Dimitrij Tatanašvili z Plzně, krajní záložník Jan Moravec z Bohemians 1905.
„Když začnu s Dimitrijem, s nímž jsem na hřišti jako útočníkem vlastně v nejbližším kontaktu, tak jde o hráče, který to někam může dotáhnout. Je velmi dobrý s míčem, přitom je dost vysoký. Má raději kratší přihrávky a technickou hru. Uvidíme, jestli bude dávat góly. Má k tomu předpoklady, i když v přípravě to drhlo,“ domnívá se Szabo.

Jan Moravec podle něj sází hlavně na rychlost. „Až abnormální rychlost, na lajnu se hodí perfektně. Bróša (Broschinský – jeho příchod zatím není jistý) už má něco odkopáno, kvalitní bek. A pro Petera Mráze je to velký skok, nicméně postupuje ze třetí do druhé a nyní do první ligy. Jak bude jeho kariéra pokračovat, záleží jenom na něm,“ dokončil hodnocení nových tváří kapitán Kladna.

Loni měl Szabo v letní přípravě zdravotní potíže. Těm se letos vyhnul, i když výkony nijak oslnivé nebyly. Slibuje, že v lize to bude jinak. „Víte, u nás starších hráčů to je v přípravě malinko jinak. Neříkám, že to tam můžeme odchodit, to vůbec, ale přece jen to není úplně ono a zkušeností se dá nějaký souboj uhrát také. Já se v přípravě párkrát zranil, přišel o začátek a už to nechci opakovat. V mistráku v Liberci to bude naprosto o něčem jiném,“ dodal.