"Není ideální naskočit do prvního zápasu proti druholigovému celku, ale odmítněte to, když vám zavolá Táborsko. Já to vnímám spíš pozitivně, že už jsme určitou dobrou adresou a vyberou si nás tak silné kluby. I to je ocenění naší práce," říká trenér Dominik Rodinger, jehož tým procházel v pondělní fyzickými testy.

Ten herní v sobotu začal nadějně. Soupeř vedený výborným fotbalistou minulosti Radoslavem Kováčem se prosadil do pauzy jen jednou zásluhou nadaného Macha, který se se přes 'Hořovice a Králův Dvůr rychle prokousal do druhé ligy a ani tam jeho cesta zdaleka končit nemusí.

Ve druhé části se do hry Hostouně zapojilo několik testovaných borců jako brankář Vitásek, Sadyk, Khatskevich, Novák, či Zastavnyi a Jihočeši se postupně prosazovali víc a víc. Od 70. minuty zápas ovládli a nasázeli čtyři góly. "Ten konec už nemá cenu hodnotit, chyběla tam týmová chemie. Ale hodina hry byla výborná, řekl bych dokonce fantastická. Měli jsme i šance na gól, jen tam vždycky něco málo chybělo," dodal Dominik Rodinger.

Jaké jsou změny v jeho týmu? Zatím dost velké, ale ve finále toho Hostouň zase tolik měnit nechce. Odešel jí střelec Dočekal do Záp, přišel však velmi šikovný Argentino-chilan Paulizzi přezdívaný Tadeo. S mužstvem ještě pokračuje nadějný Štěpánek (naposledy Tatran Rakovník) a také zkušený Ukrajinec Gabovda. "Je to můj kamarád a pokud by nic nenašel výš, zůstane s námi. Kvůli operaci nám totiž skončil i Viktor Freisinger," dodal Dominik Rodinger, jehož tým nyní čekají v sobotu Velvary a pak další druholigový tým - Líšeň.

Sokol Hostouň - FC Táborsko 0:5 (0:1). Branky:40. a 69. Mach, 71. Sy Babacar, 80. Liepa, 85. Šplíchal

Hostouň 1. poločas: Pančev – Shkyria, Kosík, Štětka, Zahranychnyy – Hucek, Kubáň, Houdek – Miker, Vlasák, Paulizzi

Hostouň 2. poločas: Vitásek – Sadyk, Štětka (80. Khatskevich), Charvát, Zahranychnyy (60. Neruda) – Januška, Hucek, Kubáň (60. Lička) – Štěpánek, Novák, Zastavnyi