Náhoda přeje připraveným, aneb líná huba holé neštěstí. Není tajemstvím, že gólman Lhoty Martin Hájek má ústa prořízlá a v žádném případě nepatří mezi stydlíny, kteří šetří slovem.

Se spoluhráčem Jiřím Adamem jezdí třikrát týdně trénovat na Zličín do fitka legendární Olgy Šípkové, kde pracuje Jakub se svou přítelkyní Evou. Martin o něm věděl, že hrál fotbal, tudíž dostal nápad. Z legrace oslovil Evu, zda by její partner nechtěl hrát za Lhotu. Jaké bylo překvapení, když jejím prostřednictvím vzkázal, že je pro!

„Kupodivu hned kývl. Teď ale budeme muset nechávat ženský doma, aby neměly roupy," smál se bývalý prvoligový rozhodčí.

Ač šestadvacetiletého útočníka nikdo z klubu neviděl kopat, je jisté, že do balonu čutnout umí. Hrál totiž dorosteneckou ligu za Slovan
Liberec a v dospělých krajský přebor za Hrádek nad Nisou.

„Právě z Liberce jsme ho získali na půlroční hostování," prozradil Adam a naznačil, že když bude dobrý a bude chtít, dostane příležitost také v áčku.

Jakub se během dvou let díky cvičení a životosprávě vypracoval v štíhlého svalnatého muže, na němž rádo spočine oko ženy.

Že by se ale borci Lhoty nechali zlákat k podobnému životnímu stylu prý nehrozí. „My se určitě tak nevytvarujeme, protože máme rádi dobré jídlo a pití. Muži roku se stoprocentně nestaneme," podotkl Adam a dodal: „Opravdu netušíme, co v něm je. Vzali jsme ho jako tvář Lhoty!"

Kvůli divačkám prý požádají rozhodčí, zda by mohl Jakub nastoupit bez dresu, aby ženy a dívky z fotbalu něco měly!