Do finálové fáze postupují tři nejlepší z obou oddělení, přičemž výsledky ze skupiny se přenášejí. Kladno jde tudíž do finálovky s výhrou nad Meteorem 6:0 a remízou 2:2 s Horními Měcholupy.

Proti Čížové nastoupilo s netradiční stoperskou dvojicí Procházka – Bartoš. „Stopera jsem hrál poprvé v životě a už vím, že nejsem typ hráče, kterému by to sedělo. Potřebuji běhavější post, i když se mi tam nehrálo úplně špatně, protože jsem měl dost balonů od brankáře na rozehrávku," řekl Bartoš, jenž zápas odehrál s obdivuhodnou chutí a zápalem.

„Týden jsem si odpočinul a dnes jsem se chtěl proběhnout, abych zhubl," smál se borec, jenž se svým kolegou ze středu obrany stál v čele šiků mladíků. „Jsou mladší a mladší, je to šílené. Jsou ale šikovní, a když budou na sobě pracovat, mohou to někam dotáhnout," tvrdil Bartoš a dodal, že kombinační fotbal s nimi baví a je záživný.

Výhru nad Čížovou ale nepřeceňuje. „Nepatřila mezi silné soupeře. Víc nás prověřily Měcholupy, které na tom byly líp. Dnes se to otočilo," řekl autor třetí branky, již dal po Tóthově rohu hlavou.

„Doufal jsem, že to tam spadne. Povedlo se mi to asi po půl roce," dodal.

Skóre otevřel po parádním centru D. Čížka ještě hezčí hlavičkou Stočes, jenž také odehrál dobrý zápas. Však tak dostává v přípravě víc prostoru. Zahrál si ve středu zálohy i na kraji. „Tam je to pro mne lepší," přiznal.

Na 2:0 zvyšoval D. Čížek, jehož vyzval ke skórování Tóth, který minutu předtím zahodil penaltu, když před exekucí drze sebral balon Procházkovi! Gólman mu ji kryl.

Poprvé za SK si zahrál zkoušený 18letý Bosňan Zajko.

Trenér Ivan Pihávek  byl spokojený a přiznal, že hráči chtě nechtě probírají současnou kritickou situaci klubu, již by mohli zásadně vylepšit zastupitelé, pokud v rámci schvalování městského rozpočtu budou nakloněni navrženým dotacím sportovním klubům včetně SK Kladno.

„Vrcholem  aktivity klubu je první tým, který prošel krizí. Kdo se o to zajímá ví,  že za něj dnes hrají odchovanci včetně dorostenců, takže kontinuita tady je. Je pak logické, že hráče budoucnost zajímá. Dobře ví, že bez pomoci města by fotbal skončil," řekl Pihávek, jenž je strůjcem výkonnostního růstu týmu.

Kladno - Čížová 3:0 (1:0).
Branky: 9. Stočes, 53. D. Čížek, 76. Bartoš.
Kladno: Sedlák – D. Čížek, Bartoš, Procházka, J. Čížek – Stočes, Holeček, Šíma - Tóth, Růžička –  Bořík. Střídali: Suchý, Zajko.