„Ze začátku byly těžké podmínky, protože bylo mlhavo. Několikrát jsme zabloudili,“ přiznal trenér brankářů Filip Toncar, jehož tři svěřenci Roman Pavlík, Peter Kostolanský a Jaroslav Tesař v průvodu nechyběli.

Také pro ně to byl těžký test, poněvadž v úvodu se borcům postavilo do cesty takřka šest kilometrů dlouhé stoupání. „Někteří sundavali běžky, bylo to opravdu náročné, stejně jako velké převýšení s dalšími ostrými stoupáními,“ uvedl Toncar, jenž vyzdvihl vůli a odhodlání Dmitrije Tatanašvilliho.

„Na to, že je na lyžích poprvé, se s tím pere statečně. Když jsme vyjeli nad mraky a otevřel se nám výhled na Sněžku, prohlásil, že to je pro něj nezapomenutelný zážitek.“

Gólmani mají trošku odlišný program než hráči z pole. „Výběhů na běžkách se zúčastňují, ale pokud se běhá po svých, mají speciální brankářské tréninky, které sestávají ze silových, rychlostních a obratnostních prvků,“ přiblížil Toncar.

V pátek dopoledne čeká hráče fotbalový trénink proložený cvičením na sílu. Odpoledne budou mít po náročném čtvrtku volno. Někteří možná vyrazí do nedalekého Vrchlabí. „Myslím, ale, že většina zůstane odpočívat na pokojích, stejně jako trenéři, kteří se túry také zúčastnili,“ zakončil Toncar.