„To ještě není konec. Na řadu přichází můj skoro dvouletý brácha Adam. Máma sice už nechce, aby z něho byl fotbalista, kopačky ale brzy dostane,“ smál se Václav junior, jenž vyhrál díky víře v síly svého týmu v souboji se Slavojem. To mu vyneslo primát.


„Táta říkal, že tam bude dvojka, moc tomu ale nerozumí, když ještě nedokázal vyhrát kolo stejně jako já a děda. Asi mu rázně domluvím, aby se co nejdřív zlepšil,“ dělal ramena 20letý střelec jedné z branek do sítě Slavoje, který považuje znalost třetitřídní soutěže za výhodu při sázení.


Za nejlepší tipy si jarní maturant oboru provozní technik odnesl tričko Fortuna ligy a hlavně volnou stokorunovou sázenku Fortuny, kterou se pokusí rozmnožit. „Nikdy jsem kurzové sázky nehrál. Asi zkusím naší ligu, třeba se mi vrátí investice do nových kopaček. Dnes jsem si je koupil a vyzkouším je hned ve Lhotě,“ těší se Václav na sobotní duel na lhotském pažitu.


Zda opět nastoupí na místě středního záložníka nebo v obraně mu je celkem jedno. „Říkají o mně, že jsem univerzální hráč,“ konstatoval Václav, jenž za svoje fotbalové přednosti považuje rychlost, vytrvalost a důraz. Techniky ale, jak přiznal, moc nepodědil ani nepotatil. Rád by se jim ale přiblížil co se týče výše soutěží. „Třeba se nám letos povede postoupit,“ prohlásil ve finále.

Úvodní kolo Fortuna ligy připravilo sázejícím, soudě podle jejich tipů, několik úskalí. Převážná část aktérů kola věřila ve výhru Slaného s Brandýskem, Zvoleněvsi s Neuměřicemi a kladenského Slavoje ve Vinařicích.
Nejlépe se s nástrahami vypořádalo trio borců Ladislav Nápravník (Velvary), Václav Feřtek jun. (Vinařice) a Vladislav Soukup (Vinařice). Hned na začátku tak musel přijít na řadu rozstřel, v němž byl nejlepší Václav Feřtek, který byl nejblíže 51 vstřelené brance v součtu výsledků všech zápasů. Vítěz měl natipováno 37 gólů, druhý Ladislav Nápravník 35 a třetí Vladislav Soukup 33.
Do hry zasáhlo 348 hráčů z 65 různých míst, soutěž přilákala i 86 žen, což je čtvrtina všech hráčů!

Do 1. kola sedmnáctého dílu naší tipovací soutěže zasáhlo 348 hráčů, což je o 104 méně než v úvodním jarním kole. Úbytek dáváme do souvislosti s absencí populární soutěže týmů. Nejčastějším ziskem bylo osm bodů (119x), jedenadvacet hráčů v premiéře skončilo v minusu. Soutěž je i nadále otevřena pro další zájemce, stačí do kuponu místo startovního čísla vyplnit písmeno N.