První polovinu sezony zakončili na hřišti Meteoru, který po remíza 2:2 byl stoprocentní v penaltovém rozstřelu. Na straně hostů zaváhali borci, kteří se střelecky prosadili v průběhu utkání – J. Procházka a Skořepa.

„Škoda, že jsme rozstřel zase nedotáhli do konce," litoval brankář Jaroslav Tesař, jenž se na hřišti nepotkal s Václavem Winterem. Gólman, s nímž se v kabině SK setkal jako mladík po příchodu do áčka, nechytal, poněvadž si plnil povinnosti coby člen realizačního týmu Vyšehradu.

Kladenští dohrávali zápas v deseti, protože čtyři minuty před koncem přišli o vyloučeného kapitána T. Procházku. Mimochodem, Kladno mělo vyloučeného hráče ve všech třech posledních venkovních zápasech!

V týdnu bylo avizováno, že zápas na Meteoru se bude hrát na přírodní trávě, až v ráno den utkání došlo k změně. Kvůli podmáčenému trávníku se šlo na umělku menších rozměrů, což pro SK nikdy nebyla dobrá zpráva. „To pro nás byla nejhorší možná kombinace," přiznal Tesař.

Možná i proto patřil na hřišti menších rozměrů první poločas Pražanům. Kladno bylo nepřesné a mělo špatnou přechodovou fázi, zatímco jeho sok hrozil z mnoha standardek. Díky brankáři Tesařovi však skončil bez branek.

„Že by měl Meteor extra velké šance, tak to ne. Snad jednu," odmítal Tesař zásluhy. Na druhé straně jeho tým soupeřovu branku vážněji neohrozil.

Až příchod Hanzlíka na hrot přinesl zlepšení. SK zjednodušil hru a hned po obrátce J. Procházka otevřel skóre. Po hodině hry vyrovnal Běhounek a pak dostal domácí do vedení velmi šikovný Dvořák.

Brance předcházela situace, jež mluví za vše. Hráč Meteoru přiznal, že Kladno má kopat od vlastní brány. Rozhodčí Martínek na jeho sportovní gesto nedbal a po následném, na chvíli odvráceném rohu přišla druhá branka domácích.

„Ta jde za mnou. Měl jsem našlápnuto na centr, zatímco soupeř vystřelil po zemi na přední tyč. Přemýšlel jsem víc, než bych měl," mínila kladenská brankářská jednička.

Pět minut na to však vyrovnal umístěnou střelou k tyči střídající Skořepa hned potom uviděl za ostrý skluz červenou kartu kapitán Kladna T. Procházka. „Extra hrubý zákrok to ale nebyl, byla to přísná červená," tvrdil Tesař.

Meteor – Kladno 3:2 pk (0:0).
Branky: 60. Běhounek, 80. Dvořák – 48. J. Procházka, 85. Skořepa.. ŽK: Šimek – Suchý, Kolmistr, J. Procházka. ČK: 86. T. Procházka.
Kladno: Tesař – Suchý (83. Kraus), Veselý, Pechr, Kalina – Čížek (29. Hanzlík), J. Procházka, T. Procházka, Kolmistr (62. Skořepa) – Tóth (70. J. Růžička) – Štoncner.