Předsedo, co návratu Zdeňka říkáte a jak moc jste na něm musel „pracovat“?
Stoprocentně jsem rád, že to vyšlo. V kontaktu jsme byli samozřejmě delší čas, už v době, kdy byl ve Vlašimi a doléčoval koleno. Pak mi ale řekl, že by chtěl ještě pomoci Kladnu do ČFL, oslovila ho vize bráchů Procházků, což jsem respektoval. Vedení v Kladně se sice pak vyměnilo, ale Zdeněk tam chtěl být, jen je škoda, že se podzim týmu moc nepovedl. I já bych rád viděl Kladno výš, je to největší klub v okrese.

V Kladně stihl Zdeněk jen sedm zápasů, protože je hodně vytížen se svými komentáři a podcasty k dění v nejvyšších soutěžích. Jak moc bude stíhat u vás?
Je fakt, že toho má hodně. Kromě práce, kterou jste zmínil, se mu narodí v lednu dítě, do toho staví barák. U nás pomáhá i s tréninkem malých dětí a věřím, že také za áčko ho uvidíme. Snad to k milínské superhvězdné sestavě se Štěchem, Kadlecem a Mazuchem bude dobrá alternativa (smích).

Příprava v Olovnici: Velvary (v modrém) přehrály Kladno 4:3. Zdeněk Folprecht
Folprechtovo rozhodnutí respektujeme, zní z Kladna. Tuchlovice se na posilu těší

Už jsem naznačil, že kdysi jste právě vy málem přivedl hned trio hvězdných ex-sparťanů. Proč tehdy angažmá jmenovců Svobodů, Votavy a Poštulky nevyšlo?
Paradoxně za tím je možná i ten Zdeněk Folprechtů! Sparťany jsem znal a pozval je, aby si zahráli za naši starou gardu. Hráli výborně, tak jsem se souhlasem tehdejšího předsedy Standy Šulce zkusil "udělat" je do prvního týmu. Oni že ano, ale chtěli si dát s áčkem cvičný trénink. Zcela náhodou se tam objevil ještě mladičký Zdeněk Folprecht i s dalším kamarádem z tehdejší Sparty, tuším, že s Kadeřábkem. Samozřejmě se všichni chtěli ukázat a ten trénink se povedl, měl švih, gradoval. Jenže když skončil, kluci ze Sparty si mě odvedli stranou a řekli mi, že tohle tempo prostě nestíhají, že netušili, jak to bude ostré. A že za áčko hrát nebudou, ať se nezlobím. Přitom tehdy jsme kopali jen A třídu.

Teď už jste pár let v kraji a po podzimu musíte být spokojen, jste na druhé místě. Bude mít Kladensko další divizní tým?
Divizi nám nabízeli už v létě, ale nejsem zastáncem postupů ze třetích míst a podobně. Nestihnete pak doplnit kádr, začnete prohrávat, morálka jde dolů. Pro celý klub je to ani ne risk, jako spíš hazard. Když je někdo tak dobrý jako byla Hřebeč, nebo je teď Milín, pak má postup smysl.

Takže se na něj necítíte ani na konci této sezony?
To je ještě daleko. S podzimem jsme spokojeni, 28 bodů je výborných, ale když se podíváte na tabulku, týmy v její polovině mají jen o čtyři body méně než my. Doma jsme hráli velmi dobře, zlepšili jsme se i venku, ale pořád tam jsou zbytečné ztráty, které mi trochu mrzí.

Příprava v Olovnici: Velvary (v modrém) přehrály Kladno 4:3. Zdeněk Folprecht
Folprecht potvrdil konec v Kladně, jde do Tuchlovic

S Folprechtem bude kádr ještě silnější, nebo chcete ještě posílit?
Folpi je skvělý, ale když se podíváte na střed naší zálohy, kde hraje on, tak tam máme přetlak dobrých fotbalistů. A naopak na krajích při zraněních Cabejška nebo Brnovjáka jsme měli nedostatek. Takže uvidíme, protože důležité jsou také finance. Někde je musíte sehnat a my jsme malá vesnice. Od obce dostaneme, ale pak musíte jít a sehnat třeba dvě stě tisíc. To vám ale najednou nikdo nedá, takže to sháníte po desítkách tisíc a jste šťastný, když se to povede. Také od toho se odvíjejí posily, jestli ano nebo ne.

Máte nejstaršího trenéra v soutěži, ale Miroslav Supáček podobně jako třeba jeho někdejší kolega Miroslav Koubek v Plzni ukazují, že pořád mají co nabídnout, souhlasíte?
Jste fakt rádi, že tady u nás Sup je, a že tým šlape. Také má nějaké požadavky, kde musí slevit, třeba s počtem tréninků, protože prostě kluci nejsou profíci. Každopádně mužstvo pod trenérem jde nahoru, zlepšuje se.