„Pohledem maminky, která nemoc dcerky prožívala v tichosti a samotě, mohu říci jediné, jsem dojatá a všem moc děkuji,“ sklonila se k díku maminka Danielky Ivana Gabrielová, podle níž v téhle složité době nic takového nečekala. „Najednou mi zavolala Eva (Klárová) a prostě mi jen řekla, že nás v tom s Danielkou nenechá. A přesně to s lidmi kolem ní udělala,“ dodala dojatá máma.

Její dcera ve čtyřech letech onemocněla Juvenilní specifickou idiopatickou artritidou neboli systémovým onemocněním kloubů. Byla dlouho v nemocnici, potřebuje stálou péči a maminka je na ní sama.

Proto se Eva Klárová, dobrá duše vinařického fotbalového klubu a sama máma dvou dětí, rozhodla, že to tak nenechá. A nebyla sama. Pomohl jí její manžel Robert, Šárka Tůmová, Lucie Dvořáková, Michal Kaiser, Kateřina Hudosová a Romana Suchá. Plánem téhle party organizátorů bylo získat pro rodinu osmdesát tisíc, což vysoko překročili. Prostřednictvím platformy donio.cz se nakonec povedlo získat dalších 218 tisíc a 625 korun, dohromady tedy rodina získala 400 tisíc korun!

„A já za to všem jménem nás organizátorů strašně moc děkuju. Jsou v tom penízky od sponzorů, dary od klubů, finance z dražby dresů, tomboly, prodeje limonád či dobrot, které jsme dostali od firem nebo je lidé napekli, ale i z jarmarku keramických věciček co je vyráběly děti ve škole,“ vyprávěla Eva Klárová.

Přiznala, že za dva měsíce příprav toho nachystal celý skvělý tým hodně, ale tři víkendové dny byly opravdu na krev. Páteční klídek s dílničkou pro děti totiž vystřídala náročná sobota. Nejprve krásný karneval Báry Ladrové, ale po něm ještě večerní diskotéka pro děti, které už přešly do puberty. „Domů jsem přišla už hodně znavená, ale zároveň jsem během soboty zažila nejdojemnější a nejhezčí okamžiky víkendu. Dorazila Danielka a všichni jí zazpívali písničku, kterou pro tuto příležitost složila Bára Ladrová a pan Hrubý. Když jsem viděla, jak se všichni semkli a tečou jim slzy, byl to moment celé akce. V tu chvíli všichni lidi věděli, proč tam jsou a oč jde,“ líčila Eva Klárová.

Ivana Gabrielová byla nadšená, že Danielce udělala návštěva karnevalu ohromnou radost. „Cítila, že je hvězdou odpoledne a moc si to užívala. Po tom loňském opravdu špatném roce teď měla třítýdenní rehabilitaci v Motole a dělá pokroky. Tenhle rok už bude náš,“ má pevnou víru mamka Ivana.

Z programu to ještě nebylo vše. Zbývala ještě neděle a tedy nejprve běh na Vinařickou horku (startoval ho starosta Vinařic, bývalý skvělý fotbalista a rovněž podporovatel akce Petr Suchý) a po něm program na místním hřišti. Jenže to bylo od pátku pod vodou a fotbalisté si museli narychlo vypůjčit na mistrák švermovskou umělou trávu. Bylo jasné, že plánovaný exhibiční zápas proti hokejistům se hrát nemůže. Do toho zima, ledový vítr…

„Přesto se vše povedlo nad očekávání. Na běh dorazilo 65 běžců a k mojí obrovské radosti vyhrál náš vinařický Honza Juklíček. Na hřišti to začalo tombolou, v níž jsme měli 400 cen, ale prodáno jsme měli za necelou čtvrthodinku,“ byla nadšená Eva Klárová.

Pro děti byl připraven program s canisterapií, při níž kladenská skupinka výborných lidiček připravuje se svými psími miláčky pomoc dětem, seniorům a klientům se speciálními potřebami. Děti tenhle program hodně zaujal stejně jako opičí dráha, dospělí se pak pustili do dražby sportovních dresů, kterých se sešlo ve Vinařicích opravdu hodně. „Největší zájem byl samozřejmě o Jardu Jágra, ten se vydražil za 16 tisíc a osm set korun. A reprezentační dres Antonína Panenky za deset tisíc. Při té velké improvizaci, hektice a komplikacích s počasím to sice byl obrovský fičák, ale zároveň to dopadlo krásně, i když jsme si ke konci už asi sáhli na dno,“ smála se Eva Klárová.

A ještě jednou poděkovala všem, kdo přiložili ruku k dílu a opravdu jich bylo hodně. Od učitelek místní základní školy po uklízečky, které vše daly do pořádku. Od nadané fotografky Terezky Schneiderové po Moniku Ruprichovou a její skvělou psí smečku, co rozdává radost. A samozřejmě Báře Ladrové za karneval. „A všem dalším a dalším, těch lidiček bylo fakt hodně. A věřím, že v budoucnu ještě všichni najdeme chuť a něco podobného zase podnikneme,“ usmála se na závěr Eva Klárová.

Jeden z andílků, kteří na Danielku a její mámu v jejich hrdinném boji určitě dohlédnou.