SK Kladno – FK Teplice 0:2 (0:0)


Uběhlo snad dvacet vteřin od začátku druhé půle, když se hosté dostali k rohovému kopu a Doležal, který už po dvaceti minutách vystřídal zraněného Benáta, přetáhl centr na dlouhou tyč, kde naskočil volný Klein a hlavičkoval přesně k tyči. „Chodil jsem celý zápas na přední tyč, ale tady jsem to oběhl na zadní a vyplatilo se,“ usmíval se mladý stoper.


Tvrdý knoukaut nemusel tak bolet, kdyby vzápětí střídající Šelicha, jenž nahradil v půli velmi nepřesného Čápa, uklidil hlavou centr Kaliny k tyči. Jenže nechal vyniknout Belice a začalo domácí trápení. Uťaly ho v závěru neproměněný pokus hlavičkujícího Farbáka a následný brejk Doležala, po němž Kalina srazil míč nešťastně k volnému Džekovi a ten pojistil teplický zisk.


V první půli si mužstva vytvořila náznaky šancí, ale domácí Kaciáň po příhře Radzinevičiuse pálil jen slabě do Belicova náručí a na druhé straně nedosáhli na centr Doležala Džeko se Štohanzlem – navíc faulovali. Čápův pokus hlavou ještě předtím vyhlavičkoval na čáře Martin Klein. „Udělal jsem předtím chybu a naštěstí ji takhle napravil. Zaplaťpánbůh,“ oddechl si. Svou možnost komentoval také Jiří Kaciáň: „Chtěl jsem míč uklidit placírkou na zadní tyč, ale nevyšlo to ideálně. Přitom dneska to bylo o prvním gólu, který daly Teplice. My na jaře ze standardek spíš inkasujeme,“ hlesl kladenský útočník.


„Domácí povzbuzeni senzačním výsledkem na Slavii toužili po posledním kroku k záchraně, ale my se dobře připravili. I Kladno mělo šance, ale my vyhráli zaslouženě,“ hodnotil kouč vítězů Jiří Bartl a souhlasil s ním i Miroslav Koubek. „V naší hře bylo příliš nervozity, neměli jsme svůj den. Síle Teplic jsme chtěli čelit organizovanou hrou a bojovností, ale příliš se to nedařilo. Navíc přišla chyba ze stan dardky, kde nesplnil úkol kapitán Killar a pak už bylo těžké duel otočit,“ řekl posmutněný kladenský kouč.