Na prvního soupeře v novém ligovém ročníku nemá Kladno z loňska nejlepší vzpomínky. Oba zápasy s Teplicemi totiž prohrálo 0:2. „Nepochybuji o tom, že ambiciózní protivník bude chtít navázat na předešlé úspěšné sezony, i když loni jim to asi nevyšlo podle představ. Jinak nechci hodnotit, který soupeř je hratelnější doma nebo venku. Všichni mají svoji kvalitu. Nedá se proto ani říct, jestli mě potěšilo, že začínáme zrovna s Teplicemi nebo ne. Takhle se na to nedívám. Jsem hlavně rád, že začínáme ligu doma. Kvůli divákům, protože první zápas bývá většinou něco víc a Kladno v posledních letech začínalo venku,“ řekl Šilhavý, který ve své premiéře bude stát proti rovněž debutujícímu Petru Radovi. Oba jsou asistenty Karla Brücknera u národního týmu.


Teplice mají podle Šilhavého zkušenější mužstvo, přesto touží domácí útočit na tři body. „Nakonec ale můžeme být třeba rádi i za bod. To ukáže až průběh zápasu. Jak říkám, I náš celek má své přednosti. Věřím, že v určitých věcech můžeme soupeře předčít, ale nechám si je pro sebe.“


Pětačtyřicetiletého kouče čeká ligová premiéra v roli hlavního trenéra. „S přípravou jsem spokojen. Kluci makali a pracovali zodpovědně a poctivě, také podmínky v Kladně a na soustředění v Německu byly perfektní,“ shrnul Šilhavý přípravné období.


Zhodnotil i nový kádr, jenž doznal mnoha změn. „Ze základní sestavy, která končila loňskou sezonu, zbyli prakticky jenom čtyři hráči. Osu tvoří Pavlík, Farbák, Killar a Cigánek, na hostování z Teplic přišel Szabo. A pak je tu ještě Šelicha, který v závěru minulého ročníku tak často nenastupoval, ale je to velice zkušený hráč. To by měli být nosní hráči. Kolem nich budou nastupovat daleko mladší kluci s velkým talentem,“ vyjádřil se ke složení kádru kladenský trenér.

K článku je připojeno audio Jaroslava Šilhavého

Jak mohou zítra nastoupit

Kladno: Pavlík – Gross, Killar, Farbák, Hoffmann (Beneš) – Dočkal, Gecov, Šelicha, Cigánek – Jeslínek, Zachariáš.


Teplice: Slavík - Kaufman, Lukáš, Krmaš, Merzič - Verbíř, Sabou, Doležal, Gašparík - Smíšek, Koukal (Fenin).