Tentokrát se začne už v 15 hodin, na programu je totiž jediný podzimní souběh s extraligovým hokejem. Ten se hraje od 17.30 hodin a Kladno přivítá Zlín.

Fotbalisty čeká těžší protivník. Nejenže Teplice vedou tabulku a hrají výborně, ale Kladno s nimi navíc má nejhorší bilanci ze všech prvoligových soků. „Mě víc straší jejich aktuální forma, kdy ještě neprohráli a hrají vážně dobře. Bilance se tak nebojím. Co jsem do Kladna přišel, uhráli jsme s nimi doma remízu a mohli dokonce vyhrát. Na jaře jsme u nich také smolně prohráli, ale zase jsme je zdolali na Tipsport Cupu,“ vypočítal trenér Kladna Martin Hřídel.

Také soupeřova strana je ve svých vyhlášeních opatrná. Trenér Jiří Plíšek i navrátilec do sestavy Štěpán Vachoušek se na webových stránkách klubu shodují, že Teplicím může vadit těžký terén kladenského hřiště. „Kladno je nevyzpytatelný soupeř a bude nás jako první chtít porazit,“ varuje Vachoušek. Na druhou stranu věří, že lídr tabulky svou pozici udrží.

Scházet mu bude kvalitní útočník Jakub Mareš vyloučený v minulém kole za potyčku s mladoboleslavským Kyselou. „A zlobí nás také viróza, týká se čtyř hráčů,“ dodal Plíšek.

I jeho kladenský protivník Martin Hřídel má ale se sestavou potíže. Nasadit nemůže Zoubeleho, jenž je v Kladně na hostování právě z Teplic, ani vykartované Strnada s Holubem. Ohrožen je také start Tatanašvilliho, který na Slovácku nedohrál. „Je to problém, ale dáme možnost dalším hráčům,“ uvedl stroze Hřídel.

Je otázkou, zda při tvorbě sestavy vsadí na větší riziko a konstruktivního beka Bartoše posune do zálohy, nebo tam vsadí na silného Hajníka. Právě síly bude potřeba, Teplice jsou fyzicky připravené skvěle a disponují nejlepší bilancí ve druhých poločasech. Navíc jsou s 24 góly jasně nejlépe střílejícím týmem v lize.

Jak mohou nastoupit:

Kladno:
Pavlík – Mráz, Procházka, Gross, Hajník – Bartoš, Hlava, Szabo, Cigánek (Moravec) – Klinka, Šilhan.

Teplice: Grigar – Vidlička, Lukáš, Smejkal, Matula – Verbíř, Ljevakovič, Klein, Vachoušek – Mahmutovič, Stožický.

Vzájemné zápasy Kladna s Teplicemi

S Teplicemi má Kladno nejhorší bilanci ze všech prvoligových soupeřů. Od roku 2006, kdy SK postoupil do Gambrinus ligy, proti nim dokázal v šesti zápasech získat jediný bod. A teprve v minulé sezoně vstřelilo Kladno Teplicím první góly.

2006/07

Teplice – Kladno 2:0 (Jirsák, Džeko)

Kladno – Teplice 0:2 (Klein, Džeko)

2007/08

Kladno – Teplice 0:2 (Fenin 2)

Teplice – Kladno 1:0 (Verbíř)

2008/09

Kladno – Teplice 1:1 (Šilhan – Stožický)

Teplice – Kladno 2:1 (Mareš z pen., Rosa – Zachariáš)