Ježka do klece totiž na severu Čech ještě nedostali, zatímco ven se jim to podařilo už pětkrát. Připomeňme, za kouče Koubka tam podlehli 0:2 – vzpomínáte na nešťastný střet Kaufmana se Simpsonem? Loni v posledním kole Šilhavého prohráli 0:3. „Ve stejnou dobu ale hrála Bohemka v Ostravě a my jsme byli myšlenkami spíš tam,“ přiznal asistent trenéra Stanislav Hejkal, jenž se do útrob Stínadel vydá potřetí. „Pro nás je to sezona, v níž končí série. Je potřeba jít dál a ukončit i tuto.“

Ve 27. kole Gambrinus ligy se o to SK bude snažit bez vykartovaného kapitána Szaba, jehož zastoupí Šisler, nedoléčeného ale lehce trénujícího Procházky a také Zoubeleho, jenž proti ´svým´ tradičně nesmí nastoupit. Hrát ale bude v sobotu za béčko v Chodově.

Tepličtí na jaře nasbírali 17 bodů, stejně jako Kladno. Jejich urostlá obrana dosud inkasovala nejméně branek v lize. „Na rozdíl od Příbrami nemají problémy ve vzduchu, v tom je mezi oběma týmy nebetyčný rozdíl,“ míní Hejkal, jenž se ale neobává, že by se Kladno nemohlo prosadit z standardek.

„Věděla o nich Slavia, Žižkov i Příbram, přesto nás neubránili,“ připomněl Hejkal s tím, že oblíbenou disciplínu SK ještě zesílí Strnad, jemuž vypršel karetní trest.

Poslední tři zápasy, které Kladnu vynesly sedm bodů, prý vnesly do mužstva psychickou pohodu. „Je pravda, že deka z nás spadla, zdvižený prst ale máme. Nechceme zopakovat špatný výkon z Budějovic, kde nám chybělo nasazení.“

V zimě Kladno usilovalo o útočníka Mahmutoviče, 23letý Bosňan nakonec zůstal v Teplicích a teď patří mezi tahouny. „My ale máme Klinku, který dal v posledních třech utkáních po gólu,“ kontroval Hejkal.