Trenéři Kladna postavili do středu zálohy místo vykartovaného Szaba Dubského, čímž naznačili, že v první řadě nemíní inkasovat. V první půli také domácí téměř nic nevymysleli, výjimkou byla šance Ljevakoviče. Ještě větší ale měli hosté. Ve 31. minutě postupoval Klinka sám na Grigara, sice zakončil přesně k tyči, ale teplický gólman jeho ránu vytlačil na roh.

Na první střelu druhé půle mezi tyče se čekalo až do 64. minuty, kdy Kleinovuhlavičku kryl Pavlík. Vzápětí ale přišel šok pro domácí. Po kontru Kladna dostal od Šislera míč za obranu Zachariáš, na jehož teč Grigar nedosáhl! "Naběhl jsem si tam, kam mám,na přední tyč. Byl to můj první letošní gól a určitě by mu slušela alespoň remíza. Bohužel vlastními chybami jsme o ni přišli," prohlásil autor branky.

Uplynulyjen za čtyři minuty a bylo srovnáno, když Mareš z desítky po faulu-nefaulu Dubského vyrovnal."Myslím, že se Mahmutovičemnavzájem drželi,rozhodčí si mohl vybrat," mínil Zachariáš. Opařené Kladno brzy inkasovalo podruhé. Pavlíkemvyraženou střelu vrátil do sítě Rosa!

Středočešise na závěrečný nápor nezmohli a mohli být rádi, že jim Pavlík udržel naději při šanci Mareše.

„Až do gólu jsme podávali celkem dobrý výkon, zkušenější mužstvo by zápas dovedlo alespoň do remízy,“ konstatoval trenér Kladna Martin Hřídel, jemuž se také penalta nepozdávala.

„Z našeho pohledu byla sporná, pak přišla hrubá chyba Dubského, který domácím daroval druhý gól.“
Teplice nastoupily před pohárovou odvetou se Spartou v dost obměněné sestavě. „Díky tomu jsme mohli pomýšlet na lepší výsledek,“ přiznal Hřídel.

Teplice - Kladno 2:1 (0:0)
Branky: 68. Mareš (PK), 71. Rosa-64. Zachariáš.ŽK: Matula - Hajník, Dubský, Holub, Strnad.Rozhodčí:R. Hrubeš - Večeřa, Gallo. Diváci: 3053.
Teplice:Grigar - Vidlička,Klein, Pimpara, Rosa- Vachoušek, Stožický, Ljevakovič, Mareš (90. Smejkal) - Matula, Hesek (61. Mahmutovič).
Kladno: Pavlík - Bartoš,Beneš, Drsek, Hajník- Bartek (80. Cigánek), Strnad, Dubský (74. Holub), Šisler -Zachariáš (76. Šilhan), Klinka.