K svému čtvrtému utkání nastoupí s největší pravděpodobností Jaroslav Tesař, poslední posila SK. Mezi tři tyčemi byl u dvou výher a jedné porážky, již před týden jeho tým nespravedlivě utrpěl doma od prvních Brozan.

„Myslím, že v divizi se můžeme řadit k silnějším týmům. Na Motorlet jedeme pro body, nic jiného nám nezbývá. Tabulka je vyrovnaná a na její čelo extra neztrácíme, na druhou stranu jsme tři body od sestupu," uvědomuje si Tesař reálný stav a přiznal, že ze zmíněných tří utkání čekal víc než pět bodů, protože Kladno v nich podalo kvalitní výkony.

Gólman řečený Týsa se s Kladnem připravuje už od konce srpna, tudíž ví, jak mužstvo na trénincích šlape. „Klukům nelze nic vytknout. Herní kvalita na naší straně je, jen ji musíme potvrdit bodově. Možná potřebujeme jen trošku štěstí," míní Tesař, jenž by rád získal z posledních tří utkání plný počet bodů. „I šest by ale bylo super," prohlásil.

Na hřišti ho nelze přeslechnout, což spoluhráči oceňují. „Je to vítězný typ a v dobrém slova smyslu správný blázen. Jako obránci vítáme, že mužstvo hlasitě diriguje, a to i na tréninku. Jako brankář má o dění na hřišti před sebou nejlepší přehled," pochvaloval si stoper Jiří Veselý.
Tesař vytlačil z role jedničky veterána Josefa Zlatu, který v nouzi nejvyšší klubu vypomohl a odvedl to, co se od něj očekávalo. Dnes trpělivé snáší roli dvojky.

„Je v pohodě a jen potvrzuje, že jeho morální kvality jsou velké," smekl klobouk Veselý, jenž je jediným hráčem Kladna, kterého před zápasem na Motorletu souží zdravotní problémy, a to již od třetího kola, kdy Kladenští rozstříleli Nový Bor 8:1.

Důsledkem nedoléčeného zranění kolena je zánět. „V sobotu však určitě nastoupím," rázně uvedl zkušený obránce.

Trenér Ivan Pihávek už může počítat s Viktorem Šmuclerem, jenž byl vyloučený v utkání s Lovosicemi. Dostal tři utkání, přičemž jeden mu ve středu disciplinárka odpustila. Trest vypršel také Stanislavu Skořepovi, který se dva týdny poctivě připravuje.