„Měl bych základ na malou motorku, už jsem si říkal, že si o tom s tátou promluvím,“ prohlásil 14letý premiant, jenž nezapíral, že vítězné tipy nejsou z jeho hlavy. Z jistých důvodů totiž tipuje obtýden a teď měl zrovna ´volno´.

Vzal to za něj bývalý velvarský fotbalista Petr Ptáčník, jenž výrazně pomohl i týmu Přípravka.

Pro Tomáše určitě není fotbal na prvním místě, byť na hřišti tráví hodně času. Ne však kvůli kulatému nesmyslu. Středem jeho zájmu jsou motory a právě v areálu stadionu si jich užívái. Táta Miroslav zde totiž správcuje a při sekání trávy a válcování se Tomáš vyřádí do sytosti.

„Už v deseti jsem jezdil velkým traktorem, jen jsem měl problémy dosáhnout na plyn a spojku mi musel mačkat táta,“ pochlubil se.

Až dokončí základní školu, hodlá s technikou spojit i další roky svého života. „Chtěl bych se vyučit opravářem zemědělských strojů nebo automechanikem. Rád bych jezdil třeba kamionem a nebo kombajnem,“ přiblížil svoje plány.

Otce jeho zájem o práci těší. Na druhou stranu jeho mladší syn si stadion užívá v roli fotbalisty. Za velvarské žáky totiž hraje I. A třídu.

Tomáš sice také dřív kopal, míč se mu ale do duše nezaryl. Přesto není žádný sportovní outsider. „Rád jezdím na kole, ale abych se mu věnoval závodně, to ne. Živit mě určitě nebude,“ uzavřel Tomáš.