Pachatelem nejlepšího kuponu kola tudíž byl hřebečský brankář Tomáš Nykl. Právě kvůli němu se z Lucie stal alespoň částečný příznivec sportu.

„Předtím mě vůbec nezajímal, ani teoreticky, natož prakticky. Naposledy jsem si při volejbalu udělala výron v kotníku a natáhla vazy,“ se smíchem prozradila Lucie, jež se v současnosti připravuje na maturitu na střední hotelové škole. Čeká ji za tři týdny. „Naštěstí se nematuruje z tělocviku,“ s potěšením konstatovala 19letá studentka.

Blížící se termín zkoušky z dospělosti ji silně znepokojuje. „Začínám špatně spát, moje nervová soustava se hroutí, sebevědomí klesá k bodu mrazu,“ popsala Lucie příznaky, jež důvěrně znají možná stovky hráčů Tip ligy. Nejvíc se děsí literatury, protože není žádným knihomolem, naopak ekonomii a angličtinu bere.

Vhod jí prý přijde cena od Staropramenu. „Při učení se bude hodit jako doping,“ spočinula pohledem na plechovkách s pivem. Angličtinu hodlá po maturitě alespoň rok studovat. Pracovat by chtěla třeba jako recepční. Její vysněnou dovolenou je Island. „Ale dělat recepční na Islandu? To ne, to je moc daleko!“

Fotbal ji prý baví jen když padají góly a hráči se perou. „Mám ráda, když se něco děje,“ prohlásila. Většinou fandí Hřebči, ale občas ji také zaujme některý z fešáků v soupeřově dresu. „Tomáš naštěstí nežárlí, to spíš já. Trénovat ženský tým bych mu určitě nedovolila. Co kdyby náhodou…“

Na závěr se Lucie podivila nad tím, jak chlapi před tipováním studují výsledky a tabulky. To ona volí úplně jinou taktiku. Muži si po přečtení následujících řádků možná budou rvát vlasy.

Sama ale tuší, že jí úspěch sotva přinese. „Když vím, že třeba někde mají hezký kostelík, tak na ně vsadím,“ zakončila, jak jinak než se smíchem, premiantka 8. kola.

Do 8. kola Tip ligy čtenářů Kladenského deníku se zapojilo o dva hráče víc než v minulém dějství. Vynechalo ho jen 40 soutěžících. Potřetí v řadě se stala vítězem kol žena. Cena od Staropramenu a prodejny SympaSport v Kladně putuje k Lucii Hlusičkové ze Hřebče, která stejně jako dalších pět hráčů trefila devět zápasů. V rozstřelu ale jako jediná zamířila přesně do černého – tipla si skutečných čtyřiatřicet gólů. Jen o branku zaostal Michal Majtaník (33) z Velvar, Drahoslav Vydra z Kladna tipoval 30, Pavel Král ml. z Kladna 36, Ivan Stahl z Knovíze 39 a Šárka Váňová z Velké Dobré 40. Do hry zasáhlo ze 491 zaregistrovaných hráčů 451. V plusu skončilo 441 hráčů. Nejčastějším ziskem bylo 8 bodů, na něž dosáhlo 174 hráčů, na druhé straně s minusovou položkou skončilo jen 10 lidí. Pomocí SMS a internetu si vsadilo 253 hráčů. V soutěži družstev nahrál nejvíc bodů No 435, a to 56. Do čela se ale po zaváhání Gešutovců vrátili velvarští Krumplovci, kteří stejně jako dalších šest týmů získali rovných padesát bodů.