Druhý celek Gambrinus ligy přehráli po výtečném výkonu 2:0 a v sobotním semifinále si to rozdají s Olomoucí. "Také se mi to líbilo, na to by chodili i lidi," uvedl spokojený kouč Martin Hřídel.

Exkladenský Pavel Drsek stál pouze na tribuně, v neděli se totiž v duelu proti Bohemians 1905 zranil. „Šlo o koleno a v neděli večer to vypadalo dost vážně. Teď je to ale výrazně lepší," hlásil skvělý borec.

Kladenským trenérůperfektně klapla taktika s nasazením hodně fotbalové, pětičlenné zálohy. "Bylo to trošku z nouze a nakonec jsme zjistili, že to je řešení pro ligu. Lička tomu dal fotbalovost," mínil Hřídel.

Zejména Szabo hrající jako jediný v trenkách bez tepláků, zářil. Umně vytvářel kombinace a dobře držel míč. Šikovně mu sekundoval Lička. Po jedné z jabloneckých chyb, kdy Procházka předskočil soupeře a vyslal kupředu Šilhana, se kladenský dlouhán zachoval chladnokrevně. V šanci naznačil střelu a předložil balon na zlatém podnosu Bartošovi– 1:0.

Po obrátce Severočeši přidali, pořád však měli problémy překonat pozornouobranou soupeře. "Málo jsme kazili a tím se soupeř méně dostával do hry," uvedl Hřídel.

Receptem na Kladno byly střely zpoza vápna. Nejprve krásnou ranou dal Petr Pavlík vyniknout jmenovci Romanovi, který předvedl úžasnou robinzonádu a míč vytěsnil. Na druhé straně chyběla Tatanašvillimu po centru Bartoše delší noha.

Vyrovnat mohl ještě Valenta, i jeho ránu do šibenice však Pavlík neskutečně vyrazil a pak udeřilo na druhé straně. V 78. minutě se totiž Kladnu povedla opravdu pěkná akce, při níž Cigánek mistrně uvolnil na levé straně Procházku, jeho centr na hranicišestnáctly převzal Bartoš a z první, spíš nepovedenou střelou, ho Procházkovi vrátil a ten určil konnečný stav.

Trenér Hřídel chválil celý tým. „Těžko někoho vyzdvihnout, nebyl tam špatný výkon. Na to, že tahle sestava spolu nikdy nehrála a možná ani hrát nebude, to zapadlo dohromady,“ uvedl.Kouč Jablonce FrantišekKomňacký prohlásil:"V určitých fázích jsme měli víc ze hry, protože však Kladno bylo produktivnější, vyhrálo zaslouženě."

Jablonec tragédii z vyřazení nedělá, což potvrzují i slova asistenta Webera. „Mrzí nás, že jsme přišli o semifinále, ale opravdu jsme nehráli dobře, nešlo nám to, hodně jsme kazili, kombinačně jsme nepřesvědčili, takže jsme si postup nezasloužili. Ale není to liga, je to příprava, takže z toho tragédii neděláme, i když nás to mrzí.“

SK Kladno – Baumit Jablonec 2:0 (1:0). Branky: 19. Bartoš, 78. Procházka. Rozhodčí: Hrubeš – Paták, Moudrý.

Kladno: R. Pavlík - Mráz, Beneš, Gross, Procházka – Bartoš, Lička, Szabo (84. Novotný), Tatanašvilli (79. Rada), Cigánek (84. Svoboda) – Šilhan.

Jablonec: Špit – Zábojník, P. Pavlík (46. Loučka), Eliáš, Jablonský (46. Haurdič) – Michálek (46. Valenta), Klapka, Jarolím, Huber (46. Krejčí), Kovařík (74. Kocourek) – Vošahlík (42. Lafata).

Jiří NAGY, RudolfMUZIKA