Kladno - Olomouc 1:2 (0:1)

Lépe začala Olomouc, hned v 1. minutě pořádně protáhl Tesaře Schulmeister, ale kladenský gólman byl pozorný a zvládl i situaci z 15. minuty, kdy ho prověřil Šultes. na druhé straně se pokoušel o zakončení Klinka, jeho střela z vápna našla jen náruč brankáře Blahy.

Ve 30. minutě už kladenská obrana kapitulovala. Přihrávku mezi beky dostal Schumeister a ještě uvolnil Nuce, který pálil do prázdné.

Poločas skončil bez další šance. V 59. minutě mělo Kladno velkou šanci srovnat. Do sóla utekl Klinka, jenže dva metry před gólmanem dělal nesmyslně kličku a dobíhající bek mu míč ukopl.

Vyrovnat mohl ještě Zoubek hrající v bílomodrém poprvé od příchodu z Bohemians, po přihrávce Grosse trefil z vápna jen spojnici!

A v 81. udeřilo podruhé před Tesařem, na 0:2 zvýšil střídající Hořava. Minutu před koncem sice bylo 2:1, když si olomoucký Komárek dal po centru Bartoše vlastní gól, ale vyrovnat se nepovedlo, byť ještě po závaru Kladno šanci mělo. Střelu mířící do do brány ale zastavil nechtěně Beneš, jenž neměl naději uhnout.

„Bohužel se nám zápas moc nepovedl, hlavně první poločas, kdy na nás soupeř vyrukovals agresivní a rychlou hrou. Mohli jsme být rádi, že to bylo jen o gól, ale ve druhé části po prostřídání do kvality se vše vylepšilo. Bohužel Zoubek trefil spojnici a Klinka nedal sólo. I po té koncovce musím uznat, že Olomouc asi postoupila zaslouženě,“ pokyvoval kladenský trenér Martin Hřídel.

Ten okomentoval i vstup Davida Zoubka do kladenské sestavy. „Ukázal fotbalovost. Třikrát až čtyřikrát za poločas dovede udělat takovou akci, která vede k přímému ohrožení branky,“ těšilo Hřídela, naopak rozmrzelý byl ze stavu hrací plochy. „Byla hodně zmrzlá, hráči klouzali. Účel to moc nesplnilo,“ řekl a usmál se nad tím, že nedělní soupeř v boji o třetí místo, si proti Kladnu zahraje včetně poháru už počtvrté v sezoně. „Hrajeme s nimi pořád…“

„Byl to sice přípravný zápas, ale určitě prestižní, protože se hrálo o postup do finále. Vidím dvě hlavní pozitiva. Porazili jsme Kladno, což se nám už dlouho nepovedlo, a zítra hrajeme ranní zápas, takže budeme brzo doma,“ řekl pro ČTK olomoucký kouč Zdeněk Psotka.

SK Kladno - Sigma Olomouc 1:2 (0:1). Branky: 30. Nuc, 81. Hořava - 89. vlastní (Komárek). Rozhodčí: Příhoda - Kovařík, Teuber.

Kladno: Tesař – Mráz, Beneš, Gross, Procházka – Holub (46. Bartoš), Lička, Zoubek, Novotný (60. Cigánek) – Klinka(60. Szabo), Zachariáš.

Olomouc:
Blaha – Nuc, Dreksa (46. Škerle), Komárek, Heidenreich (81. Machalický) – Navrátil (46. Hořava), Pospíšil (46. Štěpán), Šindelář, Kazár – J. Schulmeister (65. Petr), Šultes.

Viktoria Plzeň - MŠK Žilina 0:3 (0:0). Branky: 73. a 74. Majtan, 70. Rilke. Rozhodčí: Příhoda - Kovařík, Teuber.