Třináctý ročník této tradiční soutěže bude opět odehrán v pěti skupinách, a to na Slovensku v Ružomberku a Bratislavě a v Čechách v Brně, Praze, Plzni a právě v Děčíně.

Do tohoto mezinárodního turnaje, který vyvrcholí finálem v Edenu nastoupí jedenáct prvoligových a pět druholigových českých celků (včetně mistrovské Slávie), dále šest celků první slovenské ligy, jeden prvoligový polský celek MSK Odra a tým III. celostátní ligy SRN SG Dynamo Drážďany.

Právě drážďanské Dynamo bude doplňovat děčínskou skupinu, ve které ještě jsou Teplice, Ústí n. L. a loňský finalista SK Kladno.

Německý celek se do turnaje přihlásil po jednání vedení turnaje a zástupce děčínského Junioru s představiteli Dynama v Drážďanech. Prvotní podmínku na organizaci soustředění v době trvání turnaje v Čechách Drážďany opustily, i tak děčínští diváci uvidí zajímavou konfrontaci české a německé kopané.

Dynamo Drážďany v současné době nastupuje na svém novém stadionu pro 32 tis. ve třetí lize, která je plně profesionální. Průměrná návštěva na mistrovské zápasy je okolo 15 tis. diváků.

Fanouškové drážďanského Dynama jsou velice vyhlášeni a ve vysokém počtu navštěvují i přátelské zápasy svého celku. Dle manažérů německého celku by jich na zápasy do Děčína mohlo dorazit i několik stovek. Kladno s Dráždany zkušenost má a je celkem čerstvá.

V letní přestávce s nimi hrálo v Pirně a prohrálo 1:2. "Je dobré, že se soupeři neopakují," kvitoval jeden z trenérů Kladna Stanislav Hejkal a připomněl, že tehdy poprvé za Kladno skóroval Tatanašvilli. "Vyrovnal na jedna jedna a měli jsme další možnosti. Němci ale pak díky své houževnatosti dali druhý gól a dostali se do euforie. Pořád to však je třetí liga, v sezoně bychom si s nimi poradili."