Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tiskové prohlášení SK Kladno

Kladno - Vedení SK Kladno se rozhodlo vydat tiskové prohlášení v souvislosti s informacemi, které se v poslední době objevily ve spojení s fotbalovým klubem SK Kladno a přidělením či nepřidělením dotace od města Kladna, jak v médiích, tak i ve výrocích různých osob na veřejnosti, a které mnohdy diskreditují práci vedení klubu.

30.5.2014 1
SDÍLEJ:

Josef Drahota (vpravo) při schůzce s fanoušky. Foto: Jiří Nagy

Současně jsme se tak rozhodli vyhovět i našim fanouškům, kteří se na nás stále častěji obracejí s dotazy, proč jsme zatím nijak nereagovali a nevysvětlili vzniklou situaci.

Nestalo se tak dosud proto, že v době, kdy jsme intenzivně jednali s nejvyššími zástupci radnice, jsme nechtěli jitřit emoce. Celý průběh rozhodování Zastupitelstva města Kladna (dále jen ZMK) se pokusíme ozřejmit.

- v červenci 2013 (po aktivitě některých zastupitelů) jsme podali žádost o navýšení dotace pro rok 2013.

- ZMK  17. září 2013 žádost o navýšení neprojednalo, údajně pro nedostatek informací.

- další ZMK 10. prosince 2013 žádost o navýšení rovněž neschválilo – jen 14 hlasů pro, ostatní se zdrželi hlasování (zejména ČSSD) nebo byli proti . Potřebných je  17 hlasů.

- mimořádné ZMK  23. prosince 2013 žádost o navýšení také neschválilo – většina zastupitelů se zdržela.

- v prosinci 2013 jsme podali řádnou žádost o dotaci pro rok 2014.

- ZMK 11. února.2014 dotaci pro fotbalovou mládež SK schválilo v rámci rozpočtu města Kladna, ale s přesunutím do rezervy rozpočtu s podmínkou splnění dalších 5-ti bodů (jen pro ilustraci několik čísel z historie – dotace v roce 2010 = 6 milionů korun, v roce 2011-  2013 = 3 miliony korun. Vždy schváleno bez dalších podmínek).

Po mnoha písemných dotazech z vedení města Kladna jsme v období leden až duben 2014 vždy písemně odpověděli na všechny dotazy a dle nás jsme vše splnili i nad rámec našich povinností.

Městská dotace v roce 2011 a 2012 byla zkontrolována kontrolním výborem města Kladna s jeho vedoucím Tomášem  Meisnerem s výrokem řádného a bezchybného čerpání. Dotace pro rok 2013 byla též zkontrolována čtyřmi členy kontrolního výboru (včetně vedoucího T. Meisnera), opět potvrzeno řádné a bezchybné čerpání!

Vedení SK Kladno proto důsledně odmítá jakákoliv nařčení a výroky, které zpochybňují činnost jeho vedení v oblasti nakládání s dotačními prostředky.

Dne 7. dubna 2014 se uskutečnila schůzka vedení SK Kladna a vedení města Kladna zastoupeného primátorem města a jeho náměstky. Po široké debatě o mládežnickém fotbalu a jeho zázemí jsme se rozcházeli v celkem přátelské atmosféře s vědomím řešení dané situace.

O to víc jsme byli zděšeni, když 15. dubna 2014 bylo na zasedání ZMK čerpání dotace na mládežnický fotbal SK Kladna opět neschváleno (zastupitelé ODS – 11, Volba pro Kladno – 3 a TOP 09 – 1 pro, zastupitelé ČSSD a KSČM se zdrželi hlasování). ZMK nám uložilo podmínku (viz. zasedání z 11. února 2014), kterou jsme splnili (7. dubna 2014 vše proběhlo bez připomínek) a přesto peníze pro mládež na rok 2014 nebyly uvolněny.

Celý letošní rok vedení SK Kladno financuje samo (na úkor dalšího zadlužování) a věřte, že financovat 14 mládežnických mužstev v republikových soutěžích a udržet chod celého areálu není snadné.

Cožpak nestačí založení nového kontrolního výboru (dva zástupci rodičů, jeden trenér, dva zástupci města Kladna)? Cožpak nestačí řádně zkontrolovaná dotace v letech 2011, 2012 a 2013 – vždy bez závad? Co bude další podmínkou pro odsouhlasení čerpání dotace pro naši profesionálně vedenou mládež? Nebo ji máme rozpustit? Komu vadí to, že v Kladně ještě fotbal funguje?

Věříme, že připravované ZMK, které se uskuteční 17. června, rozhodne ve prospěch fotbalové mládeže SK Kladno a tím přispěje k udržení vysoké kvality procesu výchovy hráčů ve Sportovním středisku mládeže (žáci) a Sportovním centru mládeže (dorost),  jež jsou finančně významně podporovány Fotbalovou asociací České republiky a touží po nich další města a kluby v České republice. Nedopřejme jim to na úkor SK Kladno.               

Za SK Kladno Josef DRAHOTA

Autor: Jiří Nagy

30.5.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační foto
AKTUALIZOVÁNO
18

Nehody více než čtyřiceti vozidel zablokovaly dálnici D6 na Kladensku

Roman Šroba (vlevo) na žákovském turnaji SK Kladno.

On line: ptejte se Romana Šroby

I. B třída: Víra ve vlastní síly se Unhošti vyplatila

Kladensko – Dobrá si na čele fotbalové I. B třídy udržela čtyřbodový náskok na Doksy, které celý podzim odehrají venku. Na předposlední příčku klesly Zlonice. Nejvíc asi překvapila výhra Unhoště na hřišti Hostouně.

Kladenský kulturák ožil jubilejním veletrhem vzdělávání

Kladno /FOTOGALERIE/ - V Domě kultury Kladno se ve dnech od 17. do 18. října koná jubilejní dvacátý ročník Veletrhu vzdělávání. Žáci druhého stupně základních škol zde dostávají i v letošním roce možnost vybrat si z nabídky více jak než padesáti řemesel a oborů, která by rádi v budoucnu vykonávali.

Strom pro Prahu se letos bude kácet u Berounky

Roztoky – Vůně Vánoc v centru Prahy bude letos středočeská. Vyplývá to z úterních informací společnosti Taiko, která je v metropoli tradičním pořadatelem trhů – včetně těch adventních. Jako strom pro Staroměstské náměstí byl vybrán smrk ztepilý, který vyrostl na soukromém pozemku v Roztokách u Křivoklátu, připomněla za firmu Hana Tietze. 

Tereziánské babí léto objektivem Jany Jiráskové

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Babí léto lítá, už je podzimek, to již zima střádá první bílá vlákna do svých peřinek. Básník Josef Václav Sládek byl vděčným pozorovatelem přírody. Svoje verše o babím létě napsal, aniž cokoli tušil o meteorologickém chování pavouků. Stačilo se jen dívat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení