Rottnerův příběh byl tím nejzajímavějším, co zápas přinesl. Mladíkův tah na bránu, dobré zakončení a dva góly do sítě velezkušeného brankáře Měsíčka dokonce nemusely být osamoceny, rozjetý mladík mohl klidně i vyrovnat. Tak byla najednou velvarská sestava dole a Kladenští naopak nahoře. „Lepší premiéra to být skoro nemohla, snad jen třetí gól by to ještě vylepšil. Škoda, chybělo mi tam víc klidu, ale ještě je čas tohle v áčku vypilovat,“ usmál se odchovanec Kladna.

Nicméně také domácí mohlo něco těšit. Hlavně první poločas, kdy nedali Kladnu téměř šanci a po dvou akcích pravé strany a zejména beka Šimkovského dali dva góly. Nejprve dobře zakončoval po závaru Havránek a pak po kličkované také Šlegl.

V těch chvílích byla jasně vidět třetiligová kvalita, zvlášť když Kladnu ještě pár opor jako Holub, Šíma, Čížek, Jeslínek, Šnobl, Pechr, či Procházka chybělo.

Na domácí straně excelovali kromě Šimkovského i skvěle hrající ex-kladeňák Kott, jako vždy Vopat, ale v podstatě nebylo slabého článku.

SK Hřebeč "B" - Slavoj Kladno "A" 1:8 (0:6) , III.tř.sk.A / 18. 6. 2022
FOTO: Ukočíruje nový kouč Slavoje tolik ničivé ofenzivní síly? Těžký úkol!

Po změn stran nový domácí trenér Zdeněk Hašek vytáhl do boje papírově slabší sestavu s nováčky Fidrou (Liberec), Bínou (Příbram) či Březinou (Dukla), Kladno pak zmíněné mládí, vždyť hned kvarteto borců hrálo za muže poprvé v životě. Kromě Rottnera ještě Klvaň, Blažek a Tung!

Velvary sice po pěkné akci dobře zakončené Valentou zvýšily, ale další šanci nedaly a čtvrt hodiny před konce během chvíle dvakrát inkasovaly. Pak už se obávaly o výsledek až do konce, protože nebezpečnější byl rázem protivník.

I proto nebyl trenér Zdeněk Hašek moc spokojen a už během hry svou jedenáctku hlasitě napomínal. „Vážíme si každého výsledku, nicméně dostali jsme Kladno do hry zbytečnými chybami, navíc jsme měli dát čtvrtý gól. Bohužel se ukázalo, že když nasadíte mladou sestavu, kde nikdo nemluví, snáz uděláte chyby. Kladno toho využilo a my se museli obávat o výsledek,“ uznal trenér Velvar s tím, že vše špatné je pro něco dobré. „Všechno si vyhodnotíme, někteří hráči uvidí, co nemohou dělat. V sobotu s Hostouní to zase bude jiný zápas s výborně trénovaným a kvalitním celkem a my nebudeme některé chyby už opakovat,“ doplnil hodnocení Hašek.

Zatím měl k dispozici kompletní dvě jedenáctky a ještě tři hráči pouze trénovali, nyní se bude kádr postupně zužovat. „Uvidíme po Hostouni. Některé hráče pak asi přesuneme do béčka, další uvolníme do jiných klubů,“ uzavřel.

Kladno pojede do Rokycan a s Velvary prý jedná o možných posilách. Budou to třeba ex-kladenští Kafka s Pihrtem, o nichž se na velvarském stadionku ve středu šuškalo?

Uvidíme.

Slovan Velvary – SK Kladno 3:2 (2:0). Branky: 20. Havránek, 31. Šlegl, 69. Valenta – 75. a 78. Rottner.

Velvary 1. poločas: Němec – Šimkovský, Drozda, Rubeš, Chábera – Kott, Havránek, Šustr – Vopat, Duong – Šlegl.

Velvary 2. poločas: Měsíček – Tsopa, Bobby, Březina, Bína – Pihrt, Pek – Kafka – Valenta, Fidra, Stárek.

Kladno: Cimrman (46. Vokoun) – Borák, Rendla, Noll, Ježdík – Balšánek – Dostál, Růžička, Slabý, Říha – Jančí. Střídali Rottner, Klváň, Pospíšil, Tung, Blažek, Abrham, Kolářský a Veiner.

SK Baník Libušín - TJ Sokol Nové Strašecí 3:1 (2:1), 1A.tř.,18. 9. 2021. Jan Kopřiva se rozčiluje
Cukr střídá druhý bič, Slaný už bude mít dva zlé trenéry!