Ale Klobuky měly v rukávu zajímavou motivaci, neboť pro ně bylo za výhru připravené grilované prasátko. Velkou překážkou byl domácím ofenzivním snahám exvranský stoper Švácha. Ani na druhé straně si míč dlouho nenacházel cestu do sítě. Skóre se pohnulo až v 76. minutě, kdy konečně šanci proměnil Douša. Hosté se po té zatáhli, což se jim málem nevyplatilo, neboť domácím vyloženou šanci zlikvidoval skvělý Vítoch, který vyraženým míčem poslal brejku J. Říčku, jenž jistil výhru už prvních Klobuk (83.).

Z vedoucí pozice sesadili Zichovec borci Zvoleněvsi. V kvalitním utkání plném bojovnosti a velkého nasazení lídra porazili 2:0. V první půli je poslal do vedení P. Patocz, když předtím gólman Kostka při odkopu trefil spoluhráče, zatímco hosté nastřelil Petržílkou dvě tyčky a další šance zejména Mansfeldem spálili. Také ve druhé, vyrovnanější půli, se k vítězům přiklonilo štěstí. Ze skrumáže podtrhl senzační vítězství Zvoleněvsi Kvasnička.

Otvovičtí hostili Olovnici a jak přiznali, zápas je nezastihl v dobré pohodě, ač si chtěli po sérii zápasů se silnými soupeři dát na relativně jednodušší utkání pozor. Že se jim nedařilo podle představ potvrzovaly časté výměny názorů mezi hráči. Hosté jim byli minimálně vyrovnaným soupeřem, kterého popravila jediná vydařené akce domácích. Po pěkném Denkově vysunutí podél gólmana rozhodl Bečan. V nastaveném čase měl na hlavě vyrovnání M. Bláha, Petřina však byl na místě.

Překvapení jako Brno se zrodilo ve Zlonicích, kde vyhrála Černuc. Je ale pravda, že hra Viktorie tam často slaví úspěch. Nejprve domácí Demeter trefil břevno a byli to ale přece jenom Zloničtí, kdo otevřeli skóre. Na roh si naběhl Silný. Už za dvě minuty hosté vyrovnali křížnou střelou Kouteckého. Druhá půle byl ve znamení obléhání černucké branky a zahazování šancí. Když tlak domácích vrcholil, kryl jejich brankář Kopecký brejk Dobiáše. Chvíli před koncem ale hosté z dalšího kontru Náprstkem rozhodli.

Neuměřičtí se na derby s Olovnicí sešli v plné síle, což se ale nedá říct o jejich zápasu s Knovízí. Za hosty po dvouleté pauze a bez tréninku nastoupil Provinský, jehož k návratu na trávník přemluvil trenér J. Drbal. A udělal dobře, protože na postu stopera patřil mezi nejlepší hráče. Knovízští vyhrávali 2:0 po brankách M. Drbala a Jelínka, domácí před půlí snížili Zavadilem a po obrátce Macákem z penalty i vyrovnali. Čtvrt hodiny před koncem rozhodl nepříliš pohledné utkání hostující Maťátko.

Pozdeň nastoupila do derby s Jedomělicemi bez kanonýra P. Štěpánka. I proto možná padaly góly až po obrátce, když na přelomu poločasů Cílek dvakrát vychytal domácího Šubrta. Až v 52. minutě po rozehraném rohovém kopu pronikl do vápna T. Hotový a s pomocí obránce dal na 1:0. Hosté pak přidali, ale jejich pokus o přehození brankář vyškrábl na roh. Na druhé straně až třetí šance Pozdně skončila gólem. Po úniku kapitána Hotového zaskočil za nemocného bratra dorostenec M. Štěpánek.

Žižice vedly v Tuřanech v 50. minutě 3:0 (Grünwald 2, P. Koten) a nic nenasvědčovalo tomu, že by se utkání mohlo zvrtnout v inzultaci rozhodčího z jejich strany. Domácí z penalty snížili a nakonec také vyrovnali (Souček 2 Vl. Svoboda), když mezitím dostal po dvou žlutých také červenou žižický Fousek. Pět minut před koncem se pokutového kopu dožadovali i hosté. Krakeš tak vehementně, že sáhl na rozhodčího Najmana, za což byl vyloučený. V tu chvíli přes celé hřiště přiběhl nepřevlečený Fousek a vrazil do soudce. Naštěstí ho netrefil hlavičkou. Rozhodčí zápas ukončil. "Chtěl bych se mu touto cestou ještě omluvit, bohužel jsme neměli šanci tomu zabránit," požádal kapitán Žižic Petr Koten s vědomím, že jeho tým přijde o nějaké body.