Po roce má odchovanec fotbalového Kladna jiné starosti. Na Vysočině skončil a momentálně čeká, zda se neobjeví angažmá z první nebo druhé ligy, případně ze zahraničí. Až pak by upřednostnil nižší soutěže, s jejichž zástupci je také v kontaktu.

„Pořád se někde s někým dohadujeme. Jasno bych chtěl mít do poloviny srpna," prohlásil borec, který si v minulosti zahrál také jedno utkání za reprezentaci proti Maroku. To byl hráčem Ostravy, kde strávil nejvíc prvoligových sezon.

Přípravu v žádném případě neošidil, poněvadž trénoval Jihlavě a poslední dva týdny byl v Kunicích v kempu České asociace fotbalových hráčů, borců, kteří nemají angažmá. O víkendu vyvrcholil turnajem hráčů se stejným osudem.

Hrály na něm Portugalsko, Španělsko a Polsko. Češi v pátek nejprve porazili Portugalce 1:0 a v sobotním finále po výsledku 1:1 prohráli na penalty se Španělskem. Na kempu se potkal s dalším hráčem Kladna, Jiřím Kabelem.

„Tréninky měly úroveň. Byli tam kvalitní fotbalisté, které připravovali výborní trenéři. Opravdu to mělo špičkovou úroveň," tvrdil pětatřicetiletý Marek a dodal, že do nového působiště přijde dobře připravený.