Na jednu stranu měl z nominace obrovskou radost, na druhou cítil nervozitu z pramenící z tíhy odpovědnosti. Zároveň byl před zraky fotbalové veřejnosti z celého Česka vyslancem středočeských arbitrů. A proč z desítek krajských rozhodčích byl vybrán zrovna on?

„To nevím, na to se musíte zeptat jinde. Doufám, že to bylo tím, že mám nějaké zkušenosti a kvalitu," usmál se šestadvacetiletý arbitr, který působí v krajských soutěžích šestým rokem.

Před svoji televizní premiérou si nechal poradit od ligového soudce Petr Blažeje, své mu řekl i delegát utkání, bývalý sudí nejvyšší soutěže Ondřej Lerch.

„Nic specifického to ale nebylo, snad jen abychom nemysleli na to, že se jedná o televizní zápas a přistoupili k němu zodpovědně jako ke každému jinému. Spíš šlo o psychickou podporu," přiblížil a přiznal, že nešlo úplně se oprostit od skutečnosti, že jde o přímý přenos.

„Když se člověk dostane do hry, tak si to plně neuvědomuje. Určitě jsem to ale celé utkání v podvědomí měl. Snažil jsem se to vytěsnit a věnovat se hře."

Po utkání mohl být se svým výkonem spokojený, stejně jako jeho o dva roky mladší asistent Daniel Vokoun z Unhoště. „Co mám zprávy, tak ohlasy byly kladné. I pro nás to byla oslava fotbalu a jsme rádi, že jsme k ní na pěkném stadionu přispěli."

Všichni tři rozhodčí patřili mezi nejmladší aktéry zápasu. „Je to ta pravda. V krajských soutěžích se obecně pohybuje mnoho starších fotbalistů i s ligovými zkušenostmi. Nebylo to pro nás nic ojedinělého," poznamenal. V utkání nařídil pokutový kop, jenž pomohl hostům k výhře 2:1.

„Byl to stěžejní okamžik. Z mého pohledu byla penalta stoprocentní, což mi potvrdil asistent i delegát utkání."

Tomáš Švagr má přání, aby to nebyl jeho poslední zápas před televizními kamerami. Při svém mládí je stále na začátku kariéry a rád by, aby mu zmiňovaný zápas pomohl k cestě do českých soutěží.

„Budu rád, kdy se to stane už teď po sezoně. Je však přede mnou ještě dlouhá cesta a nejsem sám, kdo má takové ambice," řekl s tím, že šanci mají i další mladíci z Kladenska.