Do sestavy vítězů se vrátili někteří zkušení borci v čele s gólmanem Šimkem, posilou z Kladna Radou nebo Kedroněm. A také se stoperem Nejedlým, který už ve 4. minutě skóroval hlavou a tým napřímil k dobrému výkonu. Jenže i Klíčany mají vysokou kvalitu a někkolikrát sahaly po vyrovnání. Obrana v čele se zkušeným Šimkem v bráně však odolaly. 

Závěr se podařil také Krausovi, který se po zranění dává dohromady a dvěma góly výsledek zpečetil. Výstavní byla hlavně první trefa snad z pětadvaceti metrů po spolupráci s Chaloupkou. V závěru ještě s pomocí tyčky proměnil pěkný centr. 

Zajímavostí zápasu byl start Vasila Jalaghonii v dresu hostů (od 57. minuty). Gruzínec odehrál v Tuchlovicích většinu svojí kariéry. "Jak už to bývá, takoví hráči se proti vám chtějí vytáhnout a Vasil hrál dobře. Jednou trefil těžký balon, ale naštěstí šel nad. Jsem rád, že se pravidlo o tom, že vám váš hráč dá skoro vždycky gól, nepotvrdilo," ulevil si předseda AFK Josef Bešta. 

Celkově mu spadl kámen ze srdce, rizikovou situaci Tuchlovic v posledních dnech těžce nesl. Proto byl rád, že se někteří zkušení do sestavy vrátili (přibýt by měl ještě Brož), naopak ho mrzelo, že těsně před utkáním se zranil Cabejšek a v půlce musel odstoupit Rada. "Uvidíme, jak se dáme dohromady do Nespek. Všichni nám říkají, že to tam bude divoké s diváky, ale pojede se nám tam po téhle výhře lépe a věřím, že se kluci o výsledek poperou," dodal Josef Bešta.