Z postupu se těší i borci Svinařova, byť to nebylo z první příčky, kterou dlouho okupovali. Jaro jim nevyšlo podle představ, čtyři remízy a dvě prohry byly velkým luxusem. Byli ale aktéry nejvyššího výsledku sezony, porazili Třebichovice 25:0.

Družec ani zdaleka neměl fazonu jako na podzim, přesto mohl postoupit z třetí pozice, nabídku s díky odmítl. Ostudné byly dva výprasky: v Lidicích 3:8 a doma s Hostouní 1:10.

Také čtvrtá Kačice zaznamenala prudký ústup z podzimních pozic. V jejím případě platilo: chvíli nahoře, chvíli dole. Výsledkem jara byla remíza se Svinařovem (1:1).

Naopak páté Smečno si výrazně polepšilo, byť se potýkalo s řadou disciplinárních trestů. Výš by se však těžko dostalo. Na jaře potrápilo Svinařov (1:1), Hostouň (0:1), vyhrálo v Dubí (7:2) i v Družci (4:3). Propadlo však v Kačici (1:5).

Šesté Dubí se jarem těžko bude někde chlubit. Z lepších týmů neobralo o body nikoho. Suma sumárum byli hoši z Vysokého na jaře třetím nejhorším mužstvem!

Sedmé Lidice si naopak v odvetách polepšily a nakonec se usadily v první polovině tabulky. V první řadě měly vynikající závěr sezony. Jen těch 0:8 v Hostouni …

Přesný střed tabulky patřil Bratronicím, které výrazně napravily podzimní propadák. Byly třetí nejlepší. Osmičku daly Dubí, porazily Svinařov i Kačici 2:1. Na druhou stranu jim připravily tři ze čtyř porážek podprůměrné týmy, tudíž na tom mohly být ještě lépe.

Podobně jako podzim odehrály jaro deváté K. Žehrovice (porazily Bratronice 3:1) a jedenáctý Hrdlív (nejcennější byly výhry ve Smečně 3:2 a nad Bratronicemi 2:1).

Mezi ně se výtečnými odvetami vklínil Pletený Újezd, jenž prožil jedno z nejlepších období posledních sezon. Dostal jen dvanáct branek a za to vyválčil 23 bodů! Z lepších soků porazil Družec 2:1 a Kačici 4:2.

Pozice naopak vyklidil Braškov, který si v konečné tabulce pohoršil o šest pozic. Za pouhé tři jarní výhry si ani nic jiného nezasloužil. Sebral ale body Svinařovu (2:2).

Velké zlepšení zaznamenal v odvetách mladičký Buštěhrad. Už první kolo, kdy porazil Dubí 4:1, něco naznačilo. Do jeho výkonů ale nezapadalo obdržených jedenáct branek v Žehrovicích.

Stejně bodů jako na podzim získalo V. Přítočno, které mělo solidní závěr sezony.

Obětním beránkem, na němž si každý ze soupeřů spravil na jaře chuť, byly Třebichovice. Obdržely 159 branek! Ctí je ale fakt, že ani v jednom utkání to při hrozivém vývoji skóre nezabalily. Nejlepším výsledkem byla porážka 0:4 s Lidicemi. Sedmkrát obdržely deset a více branek.