Hon na korupci ve fotbale dostává komickou podobu. Zdaleka není dohrán příběh Křetínského kabely a kdoví, zda vůbec bude kdy znám nějaký výsledek. Odsouzený „korupčník" Drobisz je civilním soudem osvobozený, na tom fotbalovém se chystá zahojit a není bez šancí. Argument, že sport má jiné paragrafy je nesmysl – zákony platí jedny, ty civilní! To se týká i té nové aféry, podplácení jednoho utkání jedním člověkem, jak to definoval mluvčí policie. Už tahle zpráva je z kategorie Jedna paní povídala. Splašená policie, která se vyžívá v lovu korupčníků za každou cenu se i tady dostává na tenký led. Především to je tvrzení proti tvrzení, což v našem fotbale znamená hra do autu. K tomu ještě částka 50000 korun je blábol.

Příbramský boss Jaroslav Starka, o jehož klub prý jde, zkušeně komentoval: „… kdo by dával pravému halfovi 50000 korun?…"

Zajímavé je, že tahle „kauza" přichází v době, kdy fotbal má řešit zásadní problém – angažmá Romana Berbra a s ním spojené manýry bílých koní.

Ten tajemný muž má kvalifikaci – pracuje pro klub, shání peníze, je užitečný.

Jak pracuje, jak shání peníze muž bez oficiálního mandátu, čím vším je užitečný? To jsou obecné otázky, které by měl začít fotbal řešit hned. Zprůhlednit tohle „prostředí plné lží". Opět citát člena VV FAČR Tomáše Paclíka.

Ted´mi napadá- není právě bílý kůň ve fotbale zárukou úspěchu? Vím o jednom klubu, který ho stopro nepoužíval, nepoužívá a možná i kvůli tomu padá v soutěžích níž a níž. To není až tak velké alibi pro SK Kladno, to je smutné konstatování skutečnosti.

Skutečně?

Otakar ČERNÝ ST.