Zpátky domů – je nejvyšší čas.

Vrcholí boje v nižších fotbalových soutěží a to znamená zvýšenou pozornost na kvalitu hry a všeho, co s tím souvisí.
Minulou neděli to pro mě nebylo nic veselého – ráno Novo Kladno a 1:10 s Loděnicemi. Ještěže pro  Novo to v tabulce nic moc neznamená. To odpoledne soused Nova, Slovan, asi definitivně ztratil naději na postup z okresního přeboru. Porážka se Slaným B 1:4 je asi konec nadějím.

A právě béčka mohou v nižších soutěžích hrát významnou roli. Pokud není „souběh" a nehrají áčka ve stejný den jako rezervy,  právě týmy B přijíždí v sestavě, která je nad síly účastníků nižších soutěží.

Béčka Tuchlovic, Slaného, Hřebče tak míchají s pořadím a soutěž se dostává do jiných dimenzí, než kdyby hrály týmy v běžných sestavách. Nebudu asi sám, kdo si myslí, že do hry vstupují sympatie či antipatie mužstev. Jiné než citové pohnutky nechci zmiňovat. Bylo by směšné, kdyby v okresním přeboru šlo o něco jiného.

Béčka jsou problém od druhé ligy dolů. Také v ČFL v naší, „kladenské" skupině, mohou v boji o sestup hodně míchat kartami. Konečně už zítra to můžeme vidět z první řady – SK hraje s béčkem Mladé Boleslavi a Kladno k záchraně potřebuje minimálně ještě jednou vyhrát.

Věřme, že to bude i tady pouze a jen o hře!

Hezký víkend!                         Otakar ČERNÝ ST.