Podzimním mistrem je Buštěhrad. Jeho hrající kouč Ondřej Křišťan je s první polovinou sezony spokojený. „Když se to takhle povedlo, tak bychom to chtěli dotáhnout do úspěšného konce,“ prohlásil trenér podzimního premianta, jehož mrzí nepovedený zápas na Slavoji Kladno. Tam to bylo ze strany jeho týmu hodně špatné. „Byla to zbytečná prohra,“ posteskl si.


Přes zimu by rádi sehnali střelce, který dokáže proměnit jednu ze dvou šancí. Právě koncovku považuje za slabinu svého týmu. „Potřebovali bychom takového hráče jako je smečenský Mucha,“ připomněl Křišťan jméno kanonýra největšího rivala v boji o postup.


V zimě jede Buštěhrad nabírat fyzickou kondici na hory. „Loni se nám to osvědčilo,“ řekl dvaatřicetiletý kouč. Pouze o bod zaostává Smečno. Jeho předseda Martin Jelínek sice tvrdil, že se do přeboru nehrnou, výše zmíněný kapitán a kanonýr Zdeněk Mucha ale na podzim řekl, že by si vyšší soutěž rádi zkusili. „Pokud to budou kluci chtít zkusit, tak jim to samozřejmě umožníme. Musejí by ale víc trénovat,“ uvedl a dodal, že na podzim měli poměrně dost absencí. 
Na jaře unikl Smečenským postup o pověstný chloupek, měli horší vzájemné zápasy se Slovanem Kladno. Kdyby to nevyšlo ani v této sezoně, nebyla by to žádná tragédie. „Máme hodně mladý tým, takže budoucnost má,“ doplnil Jelínek.


Smečno ctí, že staví na vlastních odchovancích. Jen dva body ztrácí na první příčku Běleč, která na jaře elitní okresní soutěž opustila. „Nechceme se vrátit. To není soutěž pro nás, tady jsme spokojení. Asi bychom se zřekli i baráže,“ prohlásil bělečský kapitán Karel Fejfar.


Hlavním důvodem, proč nebojovat o první pozici je stárnutí kádru. Vize, že by ho doplnili mladými, v Bělči prostě nemůže být, protože není kde brát. 
Třetímu celku tabulky se ale podařilo získat skalp Buštěhradu, k tomu na jeho hřišti! „Vyhráli jsme s velkým štěstím. Domácí byli o velký kus lepší a měli spoustu šancí. Hraje se ale na góly,“ podotkl Fejfar a doplnil, že na druhou stranu prohráli na trávě v té době posledního Stochova. 


Body si prý nezasloužili ani v derby s posledními Bratronicemi, které nakonec odjely s prázdnou. „Určitě nebyly nejhorším týmem, s kterým jsme hráli,“ uzavřel.