Domácí Hlavice prošla přes zimu výraznou změnou v kádru, a že to nebyly kladné změny svědčí nula na jarním bodovém kontě.

Kladno je na  tom jen nepatrně lépe, nahrálo dva body, tudíž se v žádném případě nemůže považovat za favorita utkání. Naopak na severu Čech ho čeká náročnější zápas, než kdyby hrálo s některým z favoritů.

Trenéři se snaží minimalizovat tlak na hráče, kteří pochopitelně vědí, o co jde a nemá cenu jim to stále připomínat.

„Středeční trénink byl uvolněnější. Snažili jsme se hráče rozptýlit, aby tam nebyla křeč," řekl asistent SK Karel Příhoda a doufal, že podobný průběh bude mít také poslední předzápasová příprava.

Do Hlavice prý pojedou s velkým odhodláním. „Z kluků je cítit touha  uspět  a konečně otočit kormidlo pozitivním směrem. Měli by prodat, co v nich je," prohlásil.

Kladno čeká na východě Čech malé hřiště a soupeř, který hodně inkasuje. Byla  ale  utkání, v nichž se dost dlouho držel. Navíc pro SK je vstřelit gól docela problém.

Už cestou z Chrudimi trenéři uvažovali, jak oživit hru dopředu. Bohužel hráče kvalit Orolína nemají k dispozici a  v tomto směru s pomocí od klokanů nemohou počítat. Z Vršovic dostanou tradičně Haura se Šumským.

Nezbývá než doufat, že se Kladenští v sobotu chytí herně i střelecky. „Myslím, že jsme dosud ani v jednom utkání úplně nepropadli. V některých momentech nás ale provázela i smůla," mínil Příhoda, jehož kolega po poslední porážce nabídl rezignaci.

Vedení klubu ji ale rázně zamítlo. „Viděl jsem to jako jednu z možností, jak mužstvo oživit," přiznal Drahokoupil.

Na druhou stranu mají Kladenští štěstí, že jim poměrně hrají do karet výsledky ostatních nejvíc sestupem ohrožených soupeřů.

Z nejhoršího se obdivuhodně čtyřmi výhrami v řadě  vyhrabal Králův Dvůr, jenž naposledy porazil právě Hlavici. Všechny čtyři góly jí však nastřílel až v poslední půlhodině.

Bohužel Kladno, byť to mělo slíbené, se od domácích záznamu utkání nedočkal