Úspěšný kouč uspořádal na závěr podzimu pro tým zabijačku, vše se zdálo v pohodě. Jenže pak dostal nabídku z Budyně nad Ohří, kde žije, a – kývl na ni. „Rozešli jsme se, ale po dohodě," potvrdil Tomáš Smetana ze zlonického klubu. Doplnil, že Hubáček si vzal do Budyně také syna Jiřího, který ve Zlonicích hostoval.

Novým trenér je Miroslav Sojka ze sousedního Dřínova. Jako hráč prošel i divizními soutěžemi na severu Čech a bude se snažit udržet úroveň zlonického fotbalu minimálně na stejné úrovni, na které byl dosud.

Do jeho přípravy se však nezapojil Petr Němec. „Po návratu z Irska, kde byl pracovně s Tomášem Vimrem, už nenašel k fotbalu chuť a přehodnotil svoje priority. Asi pokračovat nebude," řekl Deníku Smetana.

Naopak se povedlo udržet hodně kvalitní dvojici Bakos – L. Gill, kterou lákali šíbři SK Slaný do boje o postup do krajského přeboru.

Tým už odehrál první přípravný zápas. O víkendu v Chomutově podlehl Černovicím (I. B třída Ústeckého kraje) 2:3, když zbytečně ztratil vedení. Góly dávali Lukášové Gill a Košťák.

Za čtrnáct dnů se utkají s Bzeneckou Chomutov.

Odcházející kouč: Na Zlonice nezapomenu

Zlonice – Přestože Zlonice získaly na podzim 24 bodů a budou si užívat výsostně klidné jaro v I. B třídě, mění trenéra. práce Jiřího Hubáčka možná nebyla oceněna jak mohla být, ale sám kouč nic takového odkrývat nechce. Na každý pád zkušeného odborníka oslovilo pět klubů a nakonec si vybral Budyni nad Ohří. Tam žije a tam se fotbalově blýská na lepší časy – klub by se časem chtěl vrátit do I. B třídy.

„Na Zlonice budu mít jen nejlepší vzpomínky a těžko se mi odcházelo. Nezapomenu na většinu hráčů, na to, jak se zlepšovali. Nezapomenu ani na diváky. Někdy sice byli ostřejší, ale strašně moc týmu i mně pomáhali," řekl Deníku Jiří Hubáček, jemuž návrat do Budyně doporučil i jeho kamarád, bývalý kustod národního týmu Jiří Šíma. „Na Budyni je také napojený a řekl mi, ať neváhám. Je tam teď silný sponzor a pro mě je to zajímavá výzva," dodal Jiří Hubáček.