Vše se přihodilo před necelými dvěma týdny v duelu IV. třídy, kde se Bašta rozhodl pomstít podle něj málo potrestaný zákrok na svého spoluhráče a úderem hlavou srazil rozhodčího na zem. Ten skončil v nemocnici se zlomeninou nosu. Případ řeší i Policie ČR.

Disciplinární komise podle slov svého předsedy Marka Maříka přihlédla k tomu, že jde o mimořádně závažný případ, na druhou stranu ocenila, že hráč na jednání přišel a nevytáčel se. „Dlouho jsem nezažil, aby se viník nejen osobně omluvil, ale také nijak nekličkoval, přiznal se a řekl vše, jak to opravdu bylo. Stejně vstřícně se chovali ostatní členové kačické výpravy a to vše jsme zohlednili,“ říká Marek Mařík.

Smutnou událostí kola v nejnižší okresní soutěži byla inzultace rozhodčího Petra Kindla hráčem Kačice Kamilem Baštou
Inzultace rozhodčího v duelu Pozdeň B - Kačice, jak ji viděli účastníci?

Na druhou stranu musel padnout trest, který jasně ukazuje, že fyzické řešení nesouhlasu s vedením zápasu rozhodčími není možné za žádných okolností tolerovat.

A tak i Kamil Bašta, který má pověst fajn chlapíka, bezproblémového, musel dostat dlouhý zákaz činnosti. Komisi přesto slíbil, že v Tuchlovicích, kde hraje jeho syn, bude pomáhat s přípravkami a klidně jako laik jejich utkání bude i řídit, aby viděl fotbal z druhé strany a pohledu arbitra.

Ilustrační foto
Inzultace v Kačici, mstitel Bašta přerazil rozhodčímu Kindlovi nos

„Také tohle schvalujeme a jsme rádi, že to hráč slíbil. Kačice je malý klub ze čtvrté třídy a nebylo naším cílem je zlikvidovat nějakou hodně vysokou pokutou, která byla pochopitelně ve hře. A protože jim je incidentu líto, nasadili jsme takovou částku, aby bylo jasné, že jde o důrazný trest, ale ne o trest likvidační,“ dodal Marek Mařík.