„Vzhledem k tomu, že mám ve fotbale něco za sebou, tak jsem takový trest očekával,“ přiznal 34letý hráč, jenž celou svoji kariéru kopal pražský přebor za Vršovice 1870. Na jejím sklonku se přestěhoval do Klobuk.

„V životě bych si ale nic takového nedovolil, kdyby nešlo o život hráče,“ doplnil potrestaný fotbalista.

Ten se v inkriminovaném utkání zranil už v jeho 10. minutě, takže dění na hřišti sledoval ze zámezí, tudíž měl lepší přehled než soudce.

„Náš hráč oplácel kopnutí soupeře, když se hrálo na druhé straně hřiště. Ani jeden zákrok nemohl soudce vidět. Uhský fotbalista však zůstal ležet na trávníku se zapadlým jazykem a rozhodčí na moje výzvy, aby zastavil hru, reagoval slovy, že pánem na hřišti je on. To už jsem byl zlý,“ přiznal Jandák s tím, že mezi tím se část hráčů mezi sebou prala, druhá se snažila zraněnému pomoci.

Zkušený rozhodčí s druholigovými zkušenostmi je známý tím, že chce mít na hřišti klid a nehodlá s nikým diskutovat. K napomínání hráčů má určitě blíž než jeho kolegové.

„Podle mě ale spíš hráče provokuje,“ mínil Jandák, jenž se nedostavil ani na jedno ze dvou jednání disciplinárky, tudíž neměl šanci se obhájit.

„Z vážných osobních důvodů nemám po práci čas jezdit do Kladna. S výší trestu souhlasím, a protože mám fotbal rád, určitě časem požádám komisi o jeho zmírnění,“ uzavřel Jandák.

Zkrácené vyjádření rozhodčího ze zápisu o utkání, bez námitek podepsaného kapitány: „V 88. minutě, když jsem šel zkontrolovat stav zranění hráče, tak mě Karel Jandák začal urážet slovy: ču…, hov…, počkej, po utkání budeš v krvi. Já si na tebe počkám. Při mém odchodu z kabiny na mě čekal a nadále urážel. Když vyčerpal veškeré urážky, tak po mě zezadu plivl.“