„Myslím, že ke konci utkání podlehl neustálé kritice rozhodčího ze strany vedoucího mužstva. Možná hráč jednal pod dojmem, že jeho týmu je neustále ubližováno,“ mínil předseda komise mládeže OFS, která utkání zkontumovala, František Červenka. Sudí v zápisu o utkání uvedl, že hráč celý zápas narušoval svým chováním.
Utkání se hrálo 12. května 2007 a k incidentu došlo po udělení ČK. Podle hostů neprávněnému. ORK se ale nemínila zabývat okolnostmi, pro její vyjádření bylo podstatné, zda k inzultaci opravdu došlo. A to se prý prokázalo.
Na ORK se odvolání projednávalo podruhé, protože u prvního jednání nebyl rozhodčí. Zástupci Hřebče argumentovali tím, že k projednávání odvolání u výkonného výboru OFS vůbec nebyli přizváni, což Červenka uznal za chybu. Klíčovým pro případné snížení trestu bylo prohlášení fotbalisty, jenž sice svého činu litoval, avšak na základě podle něj nepravdivých prohlášení rozhodčího před ORK se mu nikdy neomluví.
„První jednání bylo vstřícné, tentokrát se však věřilo každé slovo rozhodčímu. To nás zklamalo. Víc k tomu prozatím nebudu říkat, protože pro média připravujeme podrobnější vyjádření,“ uvedl sekretář Hřebče a tehdejší vedoucí týmu Ladislav Koliha.⋌(jin