„Na jednoho je to moc. Doufám, že už jsem si to vybral. Že bude platit do třetice všeho dobrého i zlého,“ přeje si odchovanec Lomnice nad Popelkou, který v Kladně podepsal před Vánocemi nový dvouletý kontrakt. Pokud bude dodržený, odkroutí v Kladně 7,5 sezony!

Utržené vazy v loktu, pak v ramenu a nakonec v kolenu, to je výčet komplikací, které 28letého hráče na rok a půl vyřadily z prvoligových bojů.

V prvních dvou případech to bylo v době, kdy měl skvělou fazonu, třetí úraz přišel v momentě, když se v mutěnickém dresu rozehrával po předešlém zranění. „Dal jsem v přípravě v pěti utkáních šest gólů a pak se to stalo,“ připomněl si loňský únor.

V mistrovském utkání si zahrál už na podzim. Za divizní béčko nastoupil do tří zápasů. Následky zranění ještě byly cítit, náročné lednové kondiční soustředění s prvním týmem však zvládl bez větších potíží. Do zápasů Tipsport ligy zasáhl jako definitivně zdravý hráč.

„Je to dobré, i když na umělé trávě dostávají kolena víc zabrat,“ pochvaloval si Hlava, jenž začínal jako útočník. V libereckém béčku dokonce patřil pod vedením současného trenéra Kladna Martina Hřídela k nejlepším střelcům třetí ligy.

Teď bojuje o triko v kladenské záloze, kde je přetlak kvalitních hráčů. V lize nastoupil k patnácti utkáním a je jeho cílem počet startů rozšířit. „Uvidíme, jak vydrží zdraví, to je teď pro mě nejdůležitější,“ uzavřel Hlava.