Nový trenér Jan Pejša nemohl proti Vyšehradu nasadit Kalinu, J. Procházku, Veselého, Tótha, Hanzlíka ani Bartoše, dost prostoru tak dostali mladíci. I tak šel tým po standardce do vedení zásluhou Šímy, jemuž přihrával pěkně Čížek. Navíc Danylych vracející se ze Lhoty trefil tyčku.

Jenže těsně před pauzou se povedl roh soupeři a Egger překonal Tesaře. Pak už gól nepadl a šancí bylo ve druhém poločase málo.
Výjimkou bylo sólo Danylyche jenž po způsobu Šemíka přeskočil vyšehradské hradby a místo na Radotín uháněl na brankáře. Asi se ale moc zadýchal, za zakončení by ho nepochválili ani ve Lhotě.

Na druhé straně měl mladičký gólman Kladna Švejda kliku při pěkné střele do tyčky.

Trenér Kladna Jan Pejša byl docela spokojený. „Už když jsem nastoupil, tak jsem řekl, že mužstvo má kvalitu a na tom se nic nezměnilo. Utkání s Motorletem to ukázalo: kluci dokáží hrát organizovaně, povzbudit se, máknout jeden za druhého,“ těšilo ho.

I tak je podle něj vždycky co zlepšovat. Kde nejvíc? „V defenzivě i ofenzivě. Mrzí mě třeba, že pokazíme spoustu možností, které volají minimálně po šanci nebo gólu. Tedy předfinální fáze,“ byl konkrétnější.

Pejša, který se kdysi skvělými výkony odrazil až do ligy a prožil zejména v Opavě skvělé fotbalové roky, se vrátil do Kladna po letech. V jakém stavu zdejší fotbal našel? „Měl jsem přehled celou dobu, mám tady maminku, příbuzné, kamarády. Stalo se, co se stává všude a Kladno není výjimkou. A já věřím, že se to obrátí k lepšímu, něco by se snad už i mělo dít. Vždycky jsem tvrdil, že Kladno je hokej a fotbal a věřím, že to tak bude i dál,“ dodal muž, který v nejvyšší české soutěži odehrál téměř 150 zápasů a dal jako stoper i osm branek.

Kladno: Tesař – Borák, Suchý, T. Procházka, Šíma – Čížek, Pechr, Růžička, Danylych – Kroutil, Kafka. Střídali Švejda, Š. Procházka, Kala, Volgman, Nesládek, Novotný, Tirol.