Mačura výkony Lhoty zaskočen není, špatnou přípravu hází za hlavu. „Když máte nepovedenou přípravu, projeví se většinou později. A my máme jako třicátníci prostě dost starostí hlavně v zaměstnání. na druhou stranu je v kabibě skvělá parta a se začátkem soutěže do toho zase dáváme všechno. I proto dvě výhry,“ míní někdejší vítěz Univeziády.

Sám ale ví, že v neděli se Lhotě postaví nejtěžší protivník. „Tak bezesporu. Navíc to bude derby. Nicméně Dobrá má skutečně dobré mužstvo,“ chváli Mačura, i on ale ví, že největší opora Čechie Radek Duda kvůli koučování béčka Kladna v Rakovníku nebude obranu Lhoty trápit. „Víme o tom a oni ho jentak nenahradí. Vždyť minule dal dva góly. Já myslím, že vyhrajeme jedna nula,“ usmívá se chlapík, jemuž se zamlouvají letní posily Lhoty. „Zdeněk Podraný i Radim Mantlík přinesli dravost, pohyb, to nám zkušenějším schází. A veterán Dan Asník, to je prostě velká posila,“ velebí zatím dvougólového střelce.

V soupeřově táboře zatím žádný děs z Dudovy neúčasti nepanuje. Pokud by třeba Tomáš Zelenka zahrál tak jako před týdnem proti Jesenici, ani mít obavy nemusí. „Já ani nevím, že Radek nemůže, ale každopádně scházet bude, to je bez diskuse. Ten kluk má ohromný akční rádius, mě se vedle něj hraje skvěle,“ chválí Zelenka spoluhráče a o sobě mluvit nechce. „Hlavně se nám povedl úvod sezony a to všem. V Rakovníku jsme předvedli velké vzepjetí za stavu dva nula pro Tatran, pak jsme doma měli s Jesenicí pod kontrolou od začátku,“ vrací se k úvodním dvěma mačům.

close zoom_in

Vzpomíná i na úvod minulého ročníku, kdy se naopak Dobré nedařilo a tehdejší remíza 1:1 ve lhotě bvyla dost vydřená. „Nebyli jsme tentokrát v pohodě, ale teď to tak není. Myslím, že bychom mohli uspět, přece jen máme zkušenější tým v A třídě,“ přemítá.

I Zelenka tipuje výsledek 1:0, ale pro hosty. A kolik dá tentokrát branek? „To není dobrá otázka,“ usmál se a dodal, že pokud se trefí právě on, bude samozřejmě moc spokojen.