Důvod? Před týdnem se zranil kapitán Václav Kalina, v sobotu proti nováčkovi divize z Hrobců (3:1) zase Jan Pechr. A není to maličkost, má zlomený kotník a už hodinu po obědě podstoupil operaci. To hodně kalilo kladenskou radost z výhry.

"Nechám na hráčích, kdo bude kapitánem. Já bych to nechal Tomáši Borákovi, který oba střídal a utkání vždy dohrál," hořce se pousmál trenér Jan Pejša.

Kouč Kladna, aby měl nervy ze železa. Do utkání překvapivě nastoupil uzdravený stoper Filip Suchý, jenž však byl v 70. minutě za stavu 3:1 vyloučený po druhé žluté kartě. "Nechtěl jsem soupeře, který přešel přes několik hráčů, pustit do vápna," ospravedlňoval se zadák vítězů.

Další ránu zasadil kouči David Čížek, jenž odjíždí na dovolenou do Egypta. V malém derby tak bude scházet i on.

Proti celku ze severu Čech se zapsal mezi střelce, když po ideální přihrávce Radovana Kroutila mířil do prázdné branky. Byla to jedna z řady krásných akcí vítězů. Diváci tentokrát potleskem nešetřili.

"Kluci mi to dobře připravili. Za stavu 2:0 jsme ale měli přidal další dvě branky. Místo toho dostaneme na 2:1 a bojíme s výsledek," zlobil se krajní záložník vítězů a litoval, že nedotáhli do konce další parádní kombinace.

Už potřetí v sezoně mířil do černého Kroutil, který z pokutového kopu upravil na 3:1. Z role exekutora vystrnadil stopera Jiřího Veselého. "Cítil jsem, že ji dám," prohlásil borec, jenž asistoval také u druhé branky Kladna. Také Šíma střílel do prázdné. "Kdyby ji nedal, tak ho zabiju," usmíval se ´Veselka´.

Kroutil byl rád, že prodloužili sérii výher na tři a splnili třígólovou normu. "Doufám, že nám to vydrží i v Rakovníku," přál si a ocenil parádní zákrok brankáře hostů, jenž mu v první půli úžasně chytil velkou šanci.

Tým Hrobců koučuje bývalý trenér Vraného Jaromír Kala.

"Prohráli jsme protože Kladno bylo ve všech směrech lepší. Darovali jsme mu dva góly a pak to honili. Dnes jsme se nepotkali se sportovní formou," uvedl a dodal, že domácí mohli vyhrát výrazněji. "Všude jsme byli druzí, to se pak špatně hraje," posteskl si.