Pazderu čeká premiéra

Premiéra v krajském přeboru čeká v neděli od půl třetí staronového kouče Sokola Vraný Jiří Pazdera. Soutěž s týmem vybojoval, pak odešel, ale v zimě se vrátil. „Těším se a hlavně se těší kluci, aspoň to tak cítím. Teď to jen přenést na hřiště," přeje si trenér, jehož tým prošel v zimě docela drsnou obměnou. Na jedné straně hodně oslabil odchodem střelce Galbavého a zraněním tvůrce hry Maliňáka. Na druhé straně hodně posílil obranu (z SK Kladno se vrátil Zelenka a přišel Rada) i zálohu (Chaloupka ze Lhoty). Přišli ještě Kalous a navrátilec Rešl, oba ze severu Čech. „Bez Galbavého a Maliňáka je tým oslaben, o tom není pochyb. Ale zase defenziva šlape skvěle, Rada také konečně zvýšil náš výškový průměr. Prostě do toho musíme jít ještě víc srdcem," přeje si Jiří Pazdera.

U soupeře je nejzajíměvější čerstvý příchod exligisty Brna Milana Svobody.  

Budou futsalisté unaveni?

V I. A třídě Tuchlovice hostí Hradištko (so, 14.30), a zatímco na podzim poté, co z jeho placu odvezly bod za remízu 2:2, byla trochu zklamané, nakonec se ukázalo, že Hradištko bude hrát o postup a bod byl tedy cenný. Doma by ale svěřenci trenérů Mrázka a Supáčka chtěli vyhrát, jak jinak. „Hlavně se musíme zbavit neduhů, stříleli jsme málo gólů. V přípravě to vypadalo nadějněji," míní asistent Miroslav Supáček.

Týmu se sice uzdravili někteří hráči jako gólmana Zelenka nebo středopolař Brož, ale zato zkušený Kubányi v zimní přípravě neodkopal prakticky nic a podobně je na tom útočník Hadrika. Soupeř tým udržel včetně elitních futsalistů Benaga Rodka, Brahimiho a Lištvana, kteří však budou mít v nohách vyhecovaný páteční duel I. ligy s Helasem Brno (hrál se od 21 hodin).

Nejtěžší sok čeká asi na Lhotu

Těžkého soka má na úvod i Lhota. Jede na půdu jednoho z favoritů na postup, Rakovníka, navíc právě tenhle soupeř ji loni v úvodu podzimu vyučila na jejím domácím hřišti. Těžká premiéra tak čeká nového kouče Petra Caise, ale chlap, co před lety vyhrál drsnou televizní soutěž Jste nejslabší, máte padáka! se asi těžko něčeho lekne. „To ne, ale Rakovník kvalitu má. Hlavně je to pohyblivý tým, výborně se přesouvají od brány k bráně. Pomohl nám v přípravě Braškov, také hodně běhali," chválil posledního soka Petr Cais.

Lhotě odešel Chaloupka, hlavně se však zranila největší posila, stoper Velas z Nové Vsi. Vrátit by se ale mohl Vitásek, který ve dvojce s uzdravujícím se marodem Podraným vždycky patřili ke špičce I. A třídy. Jinak se opory týmu neměnily.

Pomohou Frič i ikona Vlček

Nejslabšího soupeře v prvním kole má další adept na postup, Sokol Hostouň. Vše jiné než tři body z Týnce by byly zklamáním. „Pro nás je cíl jasný, hrát dobrý fotbal," usmívá se trenér Zdeněk Mužík, jehož tým nebyl v zimní pauze vidět tak jako dříve. Dokonce i na přestupovém poli byl klid, až na jednu velkou rybu v podobě Davida Friče z Kladna. „Pomůže nám hlavně na stoperu, kde se Geňa Hrubý teprve dává dohromady po zranění," vysvětlil Mužík, podle něhož je Frič velkou osobností a pomůže i v komunikaci týmu na hřišti a v kabině.

Druhou posilou je nový Mužíkův asistent – Miroslav Vlček mladší. A to byl roky nejlepší hostouňský fotbalista. Srdcař, který měl na vyšší soutěže, ale přednost dal zaměstnání, rodině a mateřskému klubu, k němuž jméno Vlček patří už třetí generací.

Hvozdnice sice s Řepkou, ale bez Hlavy

Trenéra Velvar Davida Vedrala těšilo, že v kabině vládla po posledním tréninku bojovná nálada. „Bylo cítit, že se blíží mistráky. I nasazení bylo vysoké," uvedl a prozradil, že budou do utkání s Řepkovou Hvozdnicí kompletní. Trenér soupeře Zbyněk Busta bude zřejmě bude muset oželet elitního střelce, Kladeňáka Davida Hlavu, který utrpěl výron v kotníku a na 90 procent nenastoupí. „To je pro nás dobrá zpráva, Davidovi to ale nepřeji, protože je to dobrý kluk," poznamenal Vedral a doplnil, že divákům budou k dispozici dva stánky, dva grily a nově otevřená hospoda.

Slaný touží vyhrávat hlavně doma

Velká očekávání. Přesně s tímhle výrazem jsou spojováni před startem fotbalového jara fotbalisté SK Slaný. Tým na podzim v I. A třídě porazil jasně Loděnice, ale pak čtrnáct kol marně prahl po dalším tříbodovém skalpu. Pouhých pět bodů ho zařadilo na téměř jistou sestupovou pozici, ale přišly veliké změny v kádru.

Posílení o exligové hráče Radu, Galbavého a další šikuly typu Kubašky či Stožického si uvědomuje také kouč Martin Nový, byť ví, že jenom jména Slanému soutěž nezachrání. Nutná bude bojovnost. Také klid ve vypjatých situacích. A možná i štěstí.

„Vyšlo nám vše, nač jsme sáhli. Zkušený Rada vyztuží obranu, Galbavý bude řídit útočnou hru, Stožický přidá rychlost. Jen Kubaška se nám zranil, ale brzy bude v pořádku. Teď záleží na nás, abychom se od první minuty úvodního zápasu s Loděnicí rvali a šli do toho po hlavě," říká Nový, který si konečně chce užívat i vítězství a nejen v přípravě, kde jich přišlo pět. „Ale také jedna pořádná facka na závěr, poslední duel byl strašidelný. Snad nás to probere. Základ k záchraně leží na domácím hřišti, kde máme osm utkání, z toho šest se soupeři těsně nad námi. Ty musíme zválcovat," uvědomuje si Nový, který dříve trénoval v Kladně (divizní B tým) a bude mu přát záchranu v divizi.

Už proto, že v případě jeho sestupu by z I. A třídy spadly tři celky. „Nám by mohlo stačit 27 bodů, ale pokud by spadlo i Kladno, museli bychom nasbírat 33-34 bodů, což by bylo o dost těžší," uvědomuje si.