Na uzounkém hřišti v Poříčí se Tuchlovicím se vyplatilo, že se na úzké rozměry připravily a v závěru dvěma góly po autových vhazováních rozhodly. „Za to bych rád pochválil kolegu Supáčka, tyhle standardky má skvěle zmáklé," poděkoval kouč Miloslav Mrázek svému kolegovi.

Poříčí šlo do vedení, byť sporně. Po dlouhém výkopu šel gólman Pečonka podle hostů mimo vápno, míč odhlavičkoval do autu, ale najednou se začali radit rozhodčí a pískli pokutový kop, který Šimáček proměnil. Právě Šimáček byl názoru, že penalta byla jasná, Pečonka podle něj fauloval.

Jenže právě tenhle zkušený útočník měl prsty v obratu. Ve 40. minutě měl tutovou šanci, jenže nechal vyniknout bravurního Pečonku a hosty tahle situace dostala na koně. Neúnavný Kedroň je hnal dopředu a po parádním centru Peroutky brzy pro sebe netradičně hlavou vyrovnal.

Domácí bez zraněného exligisty Martina Haška měli ve druhé půlce ještě náznaky šancí, ale herně už vládli hosté a v závěrečné čtvrthodince přišly dva jejich zmíněné šikovně hozené auty. Fitkův prodloužil Portužák na Jalaghoniu a Portužákův poslal přímo do kasy Hadrika.

V nastavení přišel střet Šimáčka s Pečonkou a pískala se penalta číslo dvě. Tu Havlíček kopl doprostřed a Pečonka jakoby věděl, že právě tam půjde. „Chci hodnotit jen výkon týmu, nic dalšího. Hráli jsme dobře, dobře jsme se připravili, protože to hřiště připomíná šířkou kačické," usmíval se Miloslav Mrázek.

Dodal, že v Tuchlovicích je maximálně spokojen. „Sebevědomí hráčů před mým příchodem a nyní je naprosto někde jinde, mrzí nás jen ta Hostouň," dodal.

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU ZDE