Když je řád, tak to jde
Po nějaké době mohou být spokojeni v Dřetovicích. Na jejich poměry vydařený podzim vyšperkovala senzační výhra v 6. kole na hřišti prvního Družce (2:1). Nikdo jiný ho nedokázal připravit o tři body. Nový trenér Bílek dal fungování týmu řád, a protože ho hráči akceptovali, promítlo se do bodového zisku. Podařilo se přitáhnout borce, kteří neměli správný přístup a když se k tomu přidá oživení v podobě ´náctiletých´ mladíků Panáčka a Žemly, je z toho hezké osmé místo. Nebýt slabší druhé poloviny – ze sedmi kol jen dvě, mohli na tom být ještě lépe.

Venku to bylo slabší
Stejně bodů má Stehelčeves, která velké derby na dřetovickém pažitu prohrála (2:3). Deváté místo je s ohledem na minulé sezony zklamáním. Na vině je špatný start do sezony (čtyři prohry v sedmi kolech, většinou však se silnými soupeři), po němž se bodové manko už nepodařilo dohnat. Dalším důvodem je odchod Haffenrichtera do Slaného, a další s tím trošku souvisí – tým se potýká s nedostatkem hráčů. V každém případě by mělo být stehelčevské jaro lepší. Musí ale zabrat venku, kde bodovala jen v Bělči (3:2).

Zaujal i masakrem
První z nováčků – béčko Stochova může desáté místo brát. Jako typická rezerva byl silný hlavně doma, kde porazil Doksy (4:0) a obral i Lhotu (1:1). Co ale totálně nezvládal byly zápasy na hřištích soupeřů, odkud si odvezl jediný bod. Získal ho ve 3. kole ve Vinařicích (2:2). Černou skvrnou byl těžký čtyřboj ze závěru podzimu, kdy mu Švermov, Slavoj, Družec a Unhošť nastřílely celkem 27 branek.

Za humny to nešlo
O bod méně nahrálo další béčko – Kamenných Žehrovic. Také ono těžilo z domácího prostředí, kde porazily třeba Slavoj (4:0). Výsledkem podzimu ale byla výhra nad Dřetovicemi, které si v 8. kole odvezly debakl 1:8. Jakmile však vyrazily za humna, bylo zle nedobře. Nebýt výhry v Buštěhradu ze závěru podzimu (1:0), nebraly by venku ani bod.

Herně to šlo, ale …
Velkým zklamáním je až dvanácté místo Bělče. Jednoduše – kádr je lepší než výsledky. Po třech úvodních porážkách uspěla na Slavoji (6:4), ani tato nečekaná výhra však neznamenala zásadní obrat. Dokonce jako jediná prohrála v Buštěhradu (1:2). Měla ale dost smůlu, protože na podzim pětkrát podlehla o jediný gól. Co si ale za klobouk nedá, je její vystoupení v rámci posvícení, kdy doma inkasovala od Unhoště debakl 2:8. V každém případě se zde očekává lepší jaro, a nejen proto, že bude hrát osmkrát doma.

Když není pohoda
Od rozhádaných Vinařic, kde nefungují vztahy mezi mladými a staršími borci, se snad nic jiného než pouhé tři výhry nedalo očekávat. Pokud se něco zásadně nezmění, bude bojovat štika minulých sezon jen o udržení. Tím, kdo by mohl něco změnit, je prý Václav Feřtek mladší, o jehož trenérské služby klub usiluje. Bude muset vylepšit nejhorší defenzivu a oživit dříve obávaný útok.

Ach, ta ofenziva!
Pouhých jedenáct vstřelených branek ukazuje, kde nejvíc tlačí bota hráče druhého nováčka soutěže. Buštěhradští borci vyšli střelecky naprázdno v osmi ze třinácti zápasů, z toho pětkrát doma! Pětkrát prohráli poměrem 0:1. Pokud vylepší zbrklou koncovku, mohou vážně uvažovat o záchraně soutěže, zadek totiž nemají špatný. Lékem může být oživení střelce Božoně, jenž se na podzim takřka neprosazoval. Ke konci zde dostávali pravidelně příležitost i tři dorostenci, s nimiž se počítá i na jaře.